Ogrzewanie elektryczne i na izolacji nieopłacalne

Ropa, gaz, węgiel, energia jądrowa (PWR, EPR, fuzja gorąca, ITER), elektrociepłownie gazowe i węglowe, kogeneracja, trójgeneracja. Peakoil, zubożenie, ekonomia, technologie i strategie geopolityczne. Ceny, zanieczyszczenie, koszty ekonomiczne i społeczne ...
jessle
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 107
Rejestracja: 27/10/07, 23:08

Ogrzewanie elektryczne i na izolacji nieopłacalne




przez jessle » 11/07/13, 00:02

dobry wieczór

Bezpośrednio wpływa na to każda podwyżka ceny prądu ponieważ ogrzewam za pomocą wróżki EDF.
Dwa lata temu pytałem o energię i mieszkania w moim mieście, aby nadmiernie zaizolować dom.

1 Aby przełamać mostki termiczne i inne błędy konstrukcyjne z termicznego punktu widzenia.

2 Aby oszczędzać energię elektryczną.

I wyraźnie powiedziano mi, że projekt nie jest opłacalny.

Czy uważasz, że specjaliści mają rację?
Nadmierna izolacja nie jest opłacalna?
Wykorzystuję (ogrzewanie, vmc i ciepłą wodę) około 80 kWh/m2/rok

dzięki za odpowiedzi
pęto
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79362
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11060




przez Christophe » 11/07/13, 06:25

Nadmierna izolacja nigdy nie jest opłacalna! Ale dobra izolacja zawsze jest!!

W polowaniu na mostki termiczne nie chodzi o nadmierną izolację, ale o optymalizację termiczną!

Jesteś majsterkowiczem, więc rób to sam, bo kiedy widzisz ceny niektórych firm, musisz zadawać pytania! Kilka dni temu jeden z członków wspomniał o wycenie izolacji wewnętrznej na 470 euro/m2!!!

W przeciwnym razie 80 kWh all inclusive w Alzacji nie jest już takie złe! Polując na mosty i poprawiając nieco strych do 6 do 7 R, możesz mieć nadzieję na obniżenie do 60 kWh, mniej, co wydaje mi się trudne...
0 x
jessle
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 107
Rejestracja: 27/10/07, 23:08




przez jessle » 11/07/13, 08:53

Masz rację Christophe, to większa optymalizacja.

Zaproponowano mi przejście na gaz, ale nie będzie w
20 000 euro pracy, więc pomyślałem sobie, czemu nie zaizolować.



pęto
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79362
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11060




przez Christophe » 11/07/13, 09:07

20 000 euro? Za kocioł za 2000 i kilkanaście grzejników za 300 euro i krótki tydzień na pociągnięcie sieci hydraulicznej? Trochę drogie, nie?

Czy obliczyłeś opłacalność tego rozwiązania w odniesieniu do izolacji?
0 x
jessle
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 107
Rejestracja: 27/10/07, 23:08




przez jessle » 11/07/13, 09:22

Nie
Ale rozmawiając z sąsiadami, wszyscy mi mówią, że mają od 1000 do 1200 euro na ogrzewanie gazowe, podczas gdy ja rocznie zamieniam 1300 euro na prąd na całe ogrzewanie.
światło kuchenne itp....... .
Dlatego dla mnie inwestowanie w gaz jest nieopłacalne.
0 x
Raymon
Wielki Econologue
Wielki Econologue
Wiadomości: 901
Rejestracja: 03/12/07, 19:21
Lokalizacja: Vaucluse
x 9




przez Raymon » 11/07/13, 10:15

Jestem w Prowansji i właśnie zamontowałem klimatyzację rewersyjną. Jestem zachwycony, gdy na zewnątrz jest 7°, moja maszyna zużywa około 400 W na powierzchnię około 45m2. Cóż, jest to dom z najwyższej półki, ale słabo ocieplony (10 cm styropianu).
Rozmawialiśmy tam o tym, w przeciwnym razie jesteś na wsi, a na parterze drewno nie jest złe.

https://www.econologie.com/forums/avis-clima ... 12394.html
0 x
Raymon
Wielki Econologue
Wielki Econologue
Wiadomości: 901
Rejestracja: 03/12/07, 19:21
Lokalizacja: Vaucluse
x 9




przez Raymon » 11/07/13, 13:13

Zapomniałem, że gliniarz wynosi 4.76 przy 7° i 3.8 przy -7°. Zatem zużyjesz około 3-4 razy mniej! Bardziej „opłacalne” niż nadizolacja, ale to wciąż energia nuklearna.
0 x
Avatar de l'utilisateur
Did67
moderator
moderator
Wiadomości: 20362
Rejestracja: 20/01/08, 16:34
Lokalizacja: Alzacja
x 8685




przez Did67 » 11/07/13, 22:24

To nadal energia nuklearna ORAZ uwypuklenie szczytów konsumpcji.

Należy zrozumieć, że sieć i zakłady produkcyjne są skalibrowane tak, aby sprostać najwyższemu zużyciu energii, zwłaszcza gdy nadchodzi okres chłodów, niezależnie od tego, jak krótkotrwały.

A amortyzacja tych instalacji, przez resztę czasu bezużyteczna, wszyscy za to płacimy, przez cały czas.

Jednym z planowanych środków jest pobieranie znacznie wyższych opłat za „szczytowe zużycie”, moim zdaniem słusznie, ponieważ ta marginalna produkcja kosztuje dużo!

W efekcie pompy ciepła w niewielkim stopniu ograniczają zużycie szczytowe. Jednak ogrzewanie elektryczne jest głównym powodem, dla którego Francja importuje energię elektryczną, gdy robi się zimno, szczególnie z Niemiec. Drogi. Natomiast eksportujemy latem, kiedy prąd jest bezwartościowy. Saldo w kWh jest dodatnie. W euro, nie mam tego!

Mam zatem nadzieję, że cena prądu szczytowego zostanie w całości przeniesiona na tych, którzy go wytwarzają, tych, którzy ogrzewają się prądem (w efekcie w dżulach czy w PĘC, to nie ma znaczenia). Nie ma powodu, aby inni za nie płacili.
0 x
Raymon
Wielki Econologue
Wielki Econologue
Wiadomości: 901
Rejestracja: 03/12/07, 19:21
Lokalizacja: Vaucluse
x 9




przez Raymon » 12/07/13, 07:42

Mówiłem o pompie ciepła, ponieważ zużywa ona znacznie mniej niż konwektor i kocioł gazowy. Mogłoby to być dobrym rozwiązaniem, gdybyśmy produkowali energię odnawialną, co właśnie robię (hydrauliczna instalacja fotowoltaiczna) za pomocą mojej instalacji fotowoltaicznej o mocy 4300 kWh rocznie. Ogólnie rzecz biorąc, mam wystarczająco dużo energii elektrycznej uruchomić moją pompę ciepła.

Zgadzamy się, że dom pasywny jest najlepszym rozwiązaniem, jednak trzeba go zaplanować od początku. Nie znamy wszystkich parametrów domu Jessie.
Jeśli chodzi o zużycie szczytowe, należy budować stopnie, a nie elektrownie gazowe.
0 x
ALTERECO
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 50
Rejestracja: 13/08/12, 01:50




przez ALTERECO » 12/07/13, 11:23

słońce ?

Raymon napisał:Ja robię hydraulika słoneczna) powinniśmy być głupi

Yaka, szybko opatentowaj ten : Chichot:
0 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Wróć do „Energie kopalne: ropa, gaz, węgiel i energia jądrowa (rozszczepienie i synteza jądrowa)”

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 356