Nie rozumiem, im więcej jeżdżę w VE, tym więcej powinienem zarabiać "pieniądze"...

Ropa, gaz, węgiel, energia jądrowa (PWR, EPR, fuzja gorąca, ITER), elektrociepłownie gazowe i węglowe, kogeneracja, trójgeneracja. Peakoil, zubożenie, ekonomia, technologie i strategie geopolityczne. Ceny, zanieczyszczenie, koszty ekonomiczne i społeczne ...
phil59
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2212
Rejestracja: 09/02/20, 10:42
x 504

Nie rozumiem, im więcej jeżdżę w VE, tym więcej powinienem zarabiać "pieniądze"...




przez phil59 » 19/06/22, 02:12

Przynajmniej w maju zrobiłem z moją koną ponad 4000 km, powiedzmy na 12 kWh na 100 km, a moja „EDF” „nocna” stawka wraca mi 13 ct z podatkiem, all inclusive, grossomodo 1.50 e za 100 km, naliczana stawka obniżona.

Lub, powiedzmy, 4000 km, trochę więcej niż 60 €.

W spalaniu, przy 2 € za litr, przy niewielkim zużyciu 5 litrów, byłoby to minimum 10 € na 100 km.
Aby przejechać 4000 km, powinienem był wygrać 40*10=400€ mniej zużycia 60€

Szukałem wygranych 340 euro, ale nie tylko ich nie mam, a co gorsza, brakuje mi 60 euro, które wydałem na załadowanie samochodu...

Z matematyki to skomplikowane jak na moją małą główkę... Mam wrażenie, że to sztuczka, żeby ludzie wierzyli w to, co chcemy...

Im gorzej, im więcej zaoszczędzisz paliwa, tym gorzej dla ciebie....


: Arrow: :D : Arrow: :zaszokować: : Arrow: :płakać: : Lol:
1 x
hmmmmmm, hmmmmmmmmmmmmmm, hhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhmmmmmmmmmm, huh, hmmmmmmmmmmmm.

: Oops: :płakać: :( :zaszokować:
Avatar de l'utilisateur
Obamot
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 28725
Rejestracja: 22/08/09, 22:38
Lokalizacja: regio genevesis
x 5538

Re: Nie rozumiem, im więcej jeżdżę w VE, tym więcej powinienem zarabiać "pieniądze"...




przez Obamot » 19/06/22, 05:01

To znaczy, że jesteś szczęśliwy?
Jesteś rozczarowany, to zadowolenie... : Idea:

Tak, to strata, nie wiem, co ci powiedzieć ( :D )
0 x
Avatar de l'utilisateur
Forhorse
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2485
Rejestracja: 27/10/09, 08:19
Lokalizacja: Perche Ornais
x 359

Re: Nie rozumiem, im więcej jeżdżę w VE, tym więcej powinienem zarabiać "pieniądze"...




przez Forhorse » 19/06/22, 08:45

Nie zarabiasz pieniędzy, nie wydając ich. Po prostu tracimy mniej...
1 x
Kapitan Rado
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 2
Rejestracja: 16/01/20, 20:47

Re: Nie rozumiem, im więcej jeżdżę w VE, tym więcej powinienem zarabiać "pieniądze"...




przez Kapitan Rado » 19/06/22, 11:58

Hej, to ciekawe!
To jak oszczędzacze paliwa w samochodach, czasami działa, ale najbardziej irytujące jest co 500 km zasysanie benzyny, bo wylewa się ze zbiornika!
0 x
Avatar de l'utilisateur
Remundo
moderator
moderator
Wiadomości: 15995
Rejestracja: 15/10/07, 16:05
Lokalizacja: Clermont Ferrand
x 5189

Re: Nie rozumiem, im więcej jeżdżę w VE, tym więcej powinienem zarabiać "pieniądze"...




przez Remundo » 19/06/22, 12:26

musisz obliczyć swój cios i koszt ...

Już sam zakup nowego VE jest niezwykle kosztowny.

Terminale domowe są również drogie, lepiej jest przejść przez gniazdko 5-10 A, jeśli to możliwe.

W rzeczywistości facet, który znajdzie dobrą okazję na X000 € i przejdzie na E85, jest znacznie bardziej ekonomiczny.

Musimy również sprawdzić, czy 100% VE jest odpowiednią opcją do jego zastosowań. Dla miast / podmiejskich, bez obaw

Uważaj, potężne ładunki mogą być drogie, a nawet przypadkowe na głównych drogach.
0 x
Obraz
Avatar de l'utilisateur
Forhorse
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2485
Rejestracja: 27/10/09, 08:19
Lokalizacja: Perche Ornais
x 359

Re: Nie rozumiem, im więcej jeżdżę w VE, tym więcej powinienem zarabiać "pieniądze"...




przez Forhorse » 19/06/22, 18:49

Pamiętam tylko, że nigdy nie zarabialiśmy na podróżowaniu samochodem i nie jest to związane z energią, którą w to włożyliśmy.

Zarabianie na samochodzie jest możliwe, ale to szczególne przypadki, dla zwykłych śmiertelników samochód to tylko dół z pieniędzmi.
1 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79126
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 10974

Re: Nie rozumiem, im więcej jeżdżę w VE, tym więcej powinienem zarabiać "pieniądze"...




przez Christophe » 20/06/22, 15:41

Biorąc pod uwagę czas opublikowania tej wiadomości, myślę, że sobotnia impreza Phila musiała być trochę pijana huh :)

Obraz

Zdrowie!
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79126
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 10974

Re: Nie rozumiem, im więcej jeżdżę w VE, tym więcej powinienem zarabiać "pieniądze"...




przez Christophe » 20/06/22, 15:49

Forhorse napisał:Pamiętam tylko, że nigdy nie zarabialiśmy na podróżowaniu samochodem i nie jest to związane z energią, którą w to włożyliśmy.


Jedynym sposobem jest nie uruchamianie samochodu i skorzystanie z innego środka transportu: w ciągu ostatnich 1500 lat zrobiłem ponad 2 km na rowerze elektrycznym, aby odebrać syna ze szkoły... (każdorazowo po 13 km)

Przy rzeczywistych kosztach użytkowania od 0.4 do 0.6 € za km, „zaoszczędziłem” około 750 €… więc jeden z moich rowerów (mam 2 zmontowane jako zestaw) jest już w 100% opłacalny…

Forhorse napisał:Zarabianie na samochodzie jest możliwe


Nieuczciwi dilerzy lub mechanicy, którzy pobierają od 5 do 10 razy więcej niż ceny części, które można znaleźć w Internecie i którzy dziś pobierają stawki godzinowe dla prawników (100 € do 150 € za godzinę...) mówią, że to możliwe! Ale to z samochodami innych ludzi! : Lol: : Lol: : Lol:

Ministrowie i politycy są zgodni z tego rodzaju praktykami, ponieważ zwiększają one PKB... : Mrgreen:
0 x
phil59
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2212
Rejestracja: 09/02/20, 10:42
x 504

Re: Nie rozumiem, im więcej jeżdżę w VE, tym więcej powinienem zarabiać "pieniądze"...




przez phil59 » 20/06/22, 16:24

Christophe napisał:Biorąc pod uwagę czas opublikowania tej wiadomości, myślę, że sobotnia impreza Phila musiała być trochę pijana huh :)

Obraz

Zdrowie!


Nawet nie, tylko aperitif, ale wróciłem około 23:23, aperitif więc o 15:XNUMX, lekkie „jedzenie” i zmęczenie, ale nie można spać.

Ale myślę, że pieniądze, które zarobiłem na elektryczności, są wirtualne. : Chichot: : Lol:

Ale dzięki liczbom możesz powiedzieć i uwierzyć we wszystko.

Wszystko w prezentacji i interpretacji.
0 x
hmmmmmm, hmmmmmmmmmmmmmm, hhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhmmmmmmmmmm, huh, hmmmmmmmmmmmm.

: Oops: :płakać: :( :zaszokować:
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79126
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 10974

Re: Nie rozumiem, im więcej jeżdżę w VE, tym więcej powinienem zarabiać "pieniądze"...




przez Christophe » 20/06/22, 16:33

phil59 napisał:Ale myślę, że pieniądze, które zarobiłem na elektryczności, są wirtualne. : Chichot: : Lol:


Chyba że masz sztabki złota pod materacem... pieniądze i tak są! : Lol: : Lol: : Lol:
0 x

Wróć do „Energie kopalne: ropa, gaz, węgiel i energia jądrowa (rozszczepienie i synteza jądrowa)”

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 176