Kogeneracja jądrowa

Ropa, gaz, węgiel, energia jądrowa (PWR, EPR, fuzja gorąca, ITER), elektrociepłownie gazowe i węglowe, kogeneracja, trójgeneracja. Peakoil, zubożenie, ekonomia, technologie i strategie geopolityczne. Ceny, zanieczyszczenie, koszty ekonomiczne i społeczne ...
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79323
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11042

Kogeneracja jądrowa




przez Christophe » 22/01/08, 17:57

Jakiś czas temu dobrze się bawiłem obliczając liczbę reaktorów jądrowych potrzebnych do ogrzania, w kogeneracji, wszystkich domów we Francji. Zobacz artykuł: https://www.econologie.com/rendement-ce ... nucleaire/

Zgodnie z tym tematem: izolacja-ciepłowa/kocioł-olejowy-z-elektrycznością-t4668.html wiadomość ożywia ideę kogeneracji jądrowej, stworzyłem ten konkretny temat na idei (bardzo hipotetycznej) kogeneracji jądrowej, której oto pierwsze przybliżenia:

Christophe napisał:Te 6 GW (straty z elektrowni jądrowej) są „ewakuowane” w chłodniach kominowych francuskich elektrowni, na każdy reaktor przypada jedna wieża (można więc łatwo poznać liczbę reaktorów w elektrowni, zliczając liczbę zakręty).

Potrzeby grzewcze nowoczesnego domu wynoszą z grubsza (wyrównane w ciągu roku) 60 W na m2. Oznacza to, że dla domu o powierzchni 100 m2 6 kW. „Utrata” energii cieplnej z jednej instalacji z 2 reaktorami odpowiada zatem ogrzaniu miliona domów!

Zakładając (co nie jest prawdą, ale dotyczy wizerunku), że energia ta była możliwa do odzyskania w postaci kogeneracji, Reaktory jądrowe 14 16 byłyby wystarczające do ogrzania całej Francji bez żadnego ogrzewania lub zużycia energii elektrycznej lub ropy naftowej lub gazu!
Ostatnio edytowane przez Christophe 26 / 02 / 15, 17: 46, 2 edytowany raz.
0 x
Avatar de l'utilisateur
pętla
Wielki Econologue
Wielki Econologue
Wiadomości: 816
Rejestracja: 03/10/07, 06:33
Lokalizacja: Picardie




przez pętla » 22/01/08, 18:08

Halo

Zainstaluję turbinę wiatrową w ich chłodni kominowej
Wygląda na to, że projekt jest „MARTWY” : Mrgreen:

Jak myślisz, co Jonule? : Chichot:

A+
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79323
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11042




przez Christophe » 22/01/08, 19:08

Cóż, taki jest pomysł wieże wirowe
0 x
Avatar de l'utilisateur
pętla
Wielki Econologue
Wielki Econologue
Wiadomości: 816
Rejestracja: 03/10/07, 06:33
Lokalizacja: Picardie




przez pętla » 22/01/08, 20:07

Tak, z wyjątkiem tego, że nie ma nic do zbudowania
Kiedy wiemy, że 70% energii jest celowo marnowane w imię braku uwalniania CO2 :płakać:

Możemy mieć nadzieję, że pewnego dnia szef EDF zdradzi zdrowy rozsądek i przyzna, że ​​zaczynamy źle od obecnego projektu elektrowni jądrowych.

: Evil:

A+
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79323
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11042




przez Christophe » 22/01/08, 20:52

Pętla napisał:Kiedy wiemy, że 70% energii jest celowo marnowane w imię braku uwalniania CO2 :płakać:


uh:

a) nie jest to celowo są to prawa termodynamiki

b) tak naprawdę nie ma nic lepszego do produkcji energii elektrycznej (cykl łączony = wydajność 54%).
0 x
Avatar de l'utilisateur
Capt_Maloche
moderator
moderator
Wiadomości: 4559
Rejestracja: 29/07/06, 11:14
Lokalizacja: Ile de France
x 42




przez Capt_Maloche » 22/01/08, 21:44

LA RT 2005 przyjmuje jako wynik produkcji energii elektrycznej 2.58 w porównaniu do zużytej energii pierwotnej, co stanowi całkowitą wydajność 39%.

Jest to współczynnik wzrostu stosowany na przykład do diagnostyki energetycznej.
na przykład gospodarstwo domowe, które zużywa 2000 kWh ogrzewania elektrycznego rocznie, musi wyświetlać 2000 x2.58 = 5160 kWh rocznie w diagnostyce, ogrzewanie elektrycznością nie jest korzystne pod względem zużycia energii podstawowej.

Jednak paliwa kopalne mają współczynnik 1
0 x
"Konsumpcja jest podobna do pocieszenia wyszukiwania, sposób, aby wypełnić pustkę egzystencjalną rośnie. Z kluczem, dużo frustracji i trochę winy, rosnącej świadomości ekologicznej." (Gérard Mermet)
OUCH, OUILLE, OUCH, Aahh! ^ _ ^
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79323
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11042




przez Christophe » 22/01/08, 22:24

Capt_Maloche napisał:ogrzewanie energią elektryczną nie jest korzystne pod względem zużycia energii pierwotnej.


Ach cóż, widzisz! Głos rozsądku, który przyszedłeś !! : Mrgreen:

Ale co jeszcze liczy się oprócz energii pierwotnej dla planety i wyczerpywania się zasobów?

W przypadku DPE jest to kWh EP które są wskazane! Dzięki za 2.58 nie znałem dokładnej wartości.
0 x
Avatar de l'utilisateur
pętla
Wielki Econologue
Wielki Econologue
Wiadomości: 816
Rejestracja: 03/10/07, 06:33
Lokalizacja: Picardie




przez pętla » 23/01/08, 06:08

Halo

Nie pozwolisz mi uwierzyć, że nie ma możliwości przeszacowania wymiany ciepła podczas chłodzenia wież :?
Nawet jeśli konieczne jest schłodzenie wtórnego obwodu reaktora, odparowanie wody chłodzącej ma na celu wychwycenie kalorii, innymi słowy, oddajemy parę za darmo
Dlaczego nie skondensować tej wody?
W pobliżu centrali muszą być możliwe aplikacje
Niestety, ponieważ energia elektryczna idzie dobrze, ciepło wcale nie :x

A+
0 x
Avatar de l'utilisateur
bham
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 1666
Rejestracja: 20/12/04, 17:36
x 6




przez bham » 23/01/08, 08:28

Pętla napisał:W pobliżu centrali muszą być możliwe aplikacje
Niestety, ponieważ energia elektryczna idzie dobrze, ciepło wcale nie :x A+


Widziałem, że obok elektrowni jądrowej (nie wiem gdzie) były szklarnie ogrzewane ciepłą wodą z elektrowni. ale to bardzo punktualne. Rzeczywiście interesujące byłoby wykorzystanie tej energii utraconej w atmosferze.
0 x
freddau
Zamieściłem wiadomości 500!
Zamieściłem wiadomości 500!
Wiadomości: 641
Rejestracja: 19/09/05, 20:08
x 1




przez freddau » 23/01/08, 09:01

W innym projekcie słyszałem, jak sądzę, w Mozeli, że do suszenia drewna wykorzystano ciepło.
0 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Wróć do „Energie kopalne: ropa, gaz, węgiel i energia jądrowa (rozszczepienie i synteza jądrowa)”

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Bing [Bot] i goście 373