Czy Jean-Marc Jancovici jest c ...?

Ropa, gaz, węgiel, energia jądrowa (PWR, EPR, fuzja gorąca, ITER), elektrociepłownie gazowe i węglowe, kogeneracja, trójgeneracja. Peakoil, zubożenie, ekonomia, technologie i strategie geopolityczne. Ceny, zanieczyszczenie, koszty ekonomiczne i społeczne ...
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79125
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 10974

Czy Jean-Marc Jancovici jest c ...?




przez Christophe » 22/05/16, 14:08

Przez lata raczej podobały mi się rozumowania i analizy Jean-Marca Jancovici, w szczególności porównanie kosztów energii „ludzkiej” i kopalnej, które powtarza w tej prezentacji…z pewnością jego najlepszy pomysł, aby ludzie zrozumieli energię…

Wczoraj widziałem tę prezentację, którą wygłosił w Zgromadzeniu Narodowym w 2013 roku: https://www.econologie.com/rechauffemen ... nationale/

I tam zaczynam zadawać sobie pytania o głęboką rolę, jaką odgrywa ona w społeczeństwie i decydentach: rzeczywiście mówić i gadać latami, że niemożliwym jest, żeby to było bezużyteczne, żeby inwestycje w odnawialne źródła energii ostatecznie niczego nie zmieniły... itd... itd... fakt, że...i byśmy pozostali przy tym samym paradygmacie opartym na wyczerpywaniu się zasobów kopalnych! Dziękuję Jean-Marc!! :(

Odważę się więc zadać pytanie: czy Jancovici jest palantem? Z całym szacunkiem dla jego inteligencji!!

Uwaga „con” wcale nie oznacza tego samego, co „con”! Lubię tę postać i wymieniłem z nim kilka bardzo miłych e-maili… ale jego negatywność nie idzie w dobrym kierunku: twardo stąpa po ziemi tak, ale ze stopami w kopalni węgla nie!

Mały dowód na to, że się myli… a wkrótce pojawią się inni: https://www.econologie.com/portugal-ali ... ouvelable/
2 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79125
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 10974

Re: Jean-Marc Jancovici jest oszustem?




przez Christophe » 22/05/16, 14:10

Oto wideo:



Długie ale dobre...

ps: niektórzy "zastępcy" nadal wydają się być znudzeni ^^ : Mrgreen:
0 x
Avatar de l'utilisateur
Remundo
moderator
moderator
Wiadomości: 15995
Rejestracja: 15/10/07, 16:05
Lokalizacja: Clermont Ferrand
x 5189

Re: Jean-Marc Jancovici jest oszustem?




przez Remundo » 22/05/16, 15:25

Sam przekazałem studentom niektóre prace i konferencje Jancoviciego,

„Janco” to żywy i błyskotliwy umysł. Ale Janco też trochę za dużo dla lobby nuklearnego, a ja nie jestem karykaturą. To skutecznie prowadzi go do wyśmiewania wpływu energii odnawialnej i przeceniania korzyści płynących z rozszczepienia.

Jeśli Janco ma bardzo trafne i doskonale spopularyzowane diagnozy dotyczące energii (wie, jak prowadzić konferencje z dużą dynamiką, łącząc śmiertelnie poważny humor i mocne przemówienia naukowe), większość jego stanowisk na temat tego, co robić, jest bardzo podobna do Arevy EDF i innych.
2 x
Obraz
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79125
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 10974

Re: Jean-Marc Jancovici jest oszustem?




przez Christophe » 22/05/16, 15:37

Tak, zgadzam się z tym!

Zabawna ta „wizja rzeczy Jancovici”, bo w 2016 roku na Ziemi zainstalowano więcej energii odnawialnej niż energii jądrowej! Nawet nie sprawdzałem, jestem pewien!

Zainstalowane GW jest pewne, że OZE są lepsze od jądrowych, z drugiej strony w wyprodukowanych TWh jest to być może mniej pewne...

Kto znajdzie odpowiedź w mniej niż 5 minut? : Mrgreen:
1 x
yves35
Éconologue dobre!
Éconologue dobre!
Wiadomości: 221
Rejestracja: 27/09/15, 23:22
Lokalizacja: rennes
x 60

Re: Jean-Marc Jancovici jest oszustem?




przez yves35 » 22/05/16, 16:37

bonjour,

„w 2016 roku na Ziemi zainstalowano więcej OZE niż elektrowni jądrowych! Nawet nie sprawdzałem, jestem pewien!

Zainstalowane GW jest pewne, że OZE są lepsze od jądrowych, z drugiej strony w wyprodukowanych TWh jest to być może mniej pewne...

Kto znajdzie odpowiedź w mniej niż 5 minut? : Mrgreen:"


w mniej niż 5 minut: współczynnik obciążenia...


„w rzeczywistości mówić i gadać przez lata, że ​​to niemożliwe, żeby nie było to bezużyteczne, że inwestycje w odnawialne źródła energii ostatecznie niczego nie zmienią… itd… itd… tak, że…


Uważam, że tło tej historii wynika z obsługi „pompy finansjery” odkrytej przez pisarza Alfreda Jarrry'ego.

Nie znam szczegółów ruchu, który doprowadził Europę do wyznaczenia celu na 2020 r., jakim jest posiadanie 20% energii odnawialnej itp. Mam bardzo lekkie podejrzenie, że ponadnarodowe firmy, które są beneficjentami tych kolosalnych rynków, miały przynajmniej dyskretny ruch aprobaty, publiczne pieniądze są święte, zwłaszcza gdy płacą inni.

Czy żyjemy w świecie o nieograniczonych środkach budżetowych państwa? .Indywidualnie, gdy wchodzimy do sklepu, trąbimy „postaw mi najdroższy?”. Czy powinniśmy tego oczekiwać od naszych decydentów politycznych? i ze szkodą dla jakiej grupy społecznej?

Pozostając przy PV, podstawowa instalacja o mocy 3 kW to było w pięknych czasach 8000 euro dotacji, 20 lat wykupu z 55 centami za kwh (około 3000X0.55X20=33000 euro). Finansowane częściowo z naszych podatków, a zwłaszcza z CSPE, czyli konsumpcji gospodarstw domowych, w tym tych najskromniejszych...

Możemy zrobić rzeczy za 41 000 euro, a co będzie miało większy wpływ niż 3 kw szczytowej energii fotowoltaicznej (która faktycznie wytworzy ile użytecznej energii?)

Część mnie „chce być na zdjęciu” (jak politycy), uważa to za „dobre”. Inna część mnie „nie graj już” nie ma ochoty służyć jako pożyteczny idiota


yves

Nie mogłem znaleźć tagu „cytuj”.
0 x
ignorowane: obamot, janic, guygadebois... powietrze, powietrze. Nie jesteśmy (jeszcze) na Qanon Ben, jeśli w rzeczywistości
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79125
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 10974

Re: Jean-Marc Jancovici jest oszustem?




przez Christophe » 22/05/16, 16:50

yves35 napisał:Nie mogłem znaleźć tagu „cytuj”.


Poprawiłem Twoją wiadomość :)

Są to znaki cudzysłowu po prawej stronie opublikowanej wiadomości lub 4. ikona 1. wiersza w oknie edycji... aby dowiedzieć się, która ikona służy do czego, po prostu najedź na nią kursorem, a pojawi się mały tekst...
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79125
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 10974

Re: Jean-Marc Jancovici jest oszustem?




przez Christophe » 22/05/16, 16:52

yves35 napisał: w mniej niż 5 minut: współczynnik obciążenia...


Ach tak, oczywiście: to nie jest odpowiedź, ale metoda… bez patrzenia, więc potrzeba około 5 razy więcej odnawialnych GW niż jądrowych na Ziemi, aby odnawialna TWh była wyższa niż jądrowa przy 20% globalnym średnim współczynniku obciążenia we wszystkich naziemnych instalacjach odnawialnych…

Myślę, że da się grać!
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79125
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 10974

Re: Jean-Marc Jancovici jest oszustem?




przez Christophe » 22/05/16, 17:01

Znalazłem to „prawo do odpowiedzi”, które napisałem w 2008 roku: https://www.econologie.com/dossier-noir- ... uvelables/

Sciences et Vie był również współwinny tej „mentalności defetystycznej”…
0 x
Avatar de l'utilisateur
Obamot
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 28725
Rejestracja: 22/08/09, 22:38
Lokalizacja: regio genevesis
x 5538

Re: Jean-Marc Jancovici jest oszustem?




przez Obamot » 22/05/16, 17:29

To jest fajne, dla Jancovici zawsze to wiedziałem i zawsze to mówiłem (i przez to padło na mnie...!)
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79125
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 10974

Re: Jean-Marc Jancovici jest oszustem?




przez Christophe » 22/05/16, 18:29

Obamot napisał:(i przez to spadło na mnie...!)


Cóż, powiedzmy, że to dotyczy wszystkich innych przypadków, w których się myliłeś : Mrgreen:
1 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Wróć do „Energie kopalne: ropa, gaz, węgiel i energia jądrowa (rozszczepienie i synteza jądrowa)”

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 188