Heatwave: zmniejszona moc jądrowy

Ropa, gaz, węgiel, energia jądrowa (PWR, EPR, fuzja gorąca, ITER), elektrociepłownie gazowe i węglowe, kogeneracja, trójgeneracja. Peakoil, zubożenie, ekonomia, technologie i strategie geopolityczne. Ceny, zanieczyszczenie, koszty ekonomiczne i społeczne ...
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79323
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11043

Heatwave: zmniejszona moc jądrowy




przez Christophe » 19/07/06, 10:31

Electrabel ogranicza produkcję energii elektrycznej

Elektrownia jądrowa Electrabel w Doel za kilka dni tymczasowo ograniczy produkcję energii elektrycznej. Ze względu na utrzymujące się upały roślina nie jest w stanie utrzymać wystarczającej temperatury wody. Woda służy do chłodzenia ciepła, które ucieka podczas produkcji energii elektrycznej. Ponieważ po użyciu woda chłodząca wraca do Scheldt, nie może osiągnąć temperatury wyższej niż 33 stopnie. Zbyt gorąca woda może rzeczywiście zaszkodzić faunie i florze rzeki.

Skalda to zimna rzeka, z roślinnością i populacją zwierząt, która nie jest przystosowana do ciepłej wody. Ponadto zbyt gorąca woda może stymulować wzrost glonów. Groziłoby to zużyciem zbyt dużej ilości tlenu i uczynieniem Skaldy niegościnną rzeką. Zdaniem firmy Electrabel zmniejszenie procesu produkcyjnego nie powinno stanowić problemu dla klientów. „Ogólne zużycie energii elektrycznej jest i tak niższe latem, a wiele zakładów przemysłowych jest zamkniętych” – wyjaśnił rzecznik Electrabel. (belga)

http://www.7sur7.be/hlns/cache/fr/det/a ... RPArtikels

Edytuj, przeczytaj także: https://www.econologie.com/centrales-nu ... -3101.html

Inne źródło: https://www.rtl.fr/actu/debats-societe/ ... 7794318981

Cattenom.jpg
Cattenom.jpg (236.71 KiB) Wyświetlono 5889 razy
Ostatnio edytowane przez Christophe 17 / 05 / 11, 01: 13, 2 edytowany raz.
0 x
Néant
Éconologue dobre!
Éconologue dobre!
Wiadomości: 298
Rejestracja: 12/02/06, 12:47




przez Néant » 19/07/06, 15:50

Tak tak Panie Electrabel, mniejsze zużycie latem.

Panie Electrabel, gdzie jesteśmy w sprzedaży klimatyzatorów i innych wentylatorów? pompy ciepła?

Pan Electrabel lato dla producentów trwa tylko miesiąc? miesiąc płatnego urlopu?

I oczywiście w pana regionie, panie Electrabel, absolutnie wszystkie firmy są zamknięte przez całe lato!

Mouahahaha co za debil!!! : Mrgreen:
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79323
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11043




przez Christophe » 19/07/06, 16:33

Cóż, zwłaszcza, że ​​w Belgii prawie nie ma ogrzewania elektrycznego.... ale dobrej klimatyzacji w prywatnych domach jeszcze nie ma (i na szczęście) na ulicach...
0 x
Avatar de l'utilisateur
camel1
Pantone badacz silnika
Pantone badacz silnika
Wiadomości: 322
Rejestracja: 29/01/05, 00:29
Lokalizacja: Loire
x 1
Kontakt :




przez camel1 » 19/07/06, 17:48

Jak to, jaka energia jądrowa z pewnością nie jest odpowiednią odpowiedzią na globalne ocieplenie, ponieważ ochłodzenie będzie odczuwane coraz bardziej okrutnie, ponieważ rządy nie robią nic, aby to powstrzymać!
0 x
Byliśmy na krawędzi, ale zrobiliśmy duży krok naprzód ...
Néant
Éconologue dobre!
Éconologue dobre!
Wiadomości: 298
Rejestracja: 12/02/06, 12:47




przez Néant » 19/07/06, 18:11

Cóż, chciałem trochę naciągnąć wątek na ten temat, w rzeczywistości chodzi o to, że latem nie zużywamy mniej energii, ale tyle samo, jeśli nie więcej, i dlatego odrzucamy jeszcze więcej ciepła do atmosfery.
Aby walczyć z upałem, trzeba zrobić zimno, robienie zimna pochłania energię.
straty w dżulach, straty w dżulach.
Wchodzimy w bardzo błędne koło i nie mam wątpliwości co do przyspieszenia globalnego ocieplenia.

Im będzie cieplej, tym więcej energii zużyjemy, im więcej energii zużyjemy, tym będzie cieplej.
Oprócz zimowego zużycia energii zostanie dodane zużycie letnie.

Gdzie zatem właściwa inicjatywa?

Widzę tylko jedno, zużyję ciepło, aby przywrócić je w energię elektryczną i zatrzymać uwalnianie strat ciepła ze skamieniałości.

Globalna polityka energetyczna to moim zdaniem ekologiczny nonsens. Energia jądrowa przynosi energię tylko w obfitości i odrzuca ciepło w obfitości.
Odpadów jest pod dostatkiem.
30% wydajności elektrowni jądrowej.
30% energii elektrycznej, 70% ciepła odpadowego
Ekologicznie, czy to się opłaca?
Christophe opublikował przerażającą liczbę na temat ciepła traconego przez pojedynczą elektrownię we Francji.
Coś w rodzaju ekwiwalentu ciepła 1 M. domów...
Popraw mnie, jeśli się mylę, Christophe.
0 x
Avatar de l'utilisateur
gegyx
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6980
Rejestracja: 21/01/05, 11:59
x 2905




przez gegyx » 22/07/06, 21:05

Cóż, w radiu France-Info ogłosili, że zużycie energii elektrycznej we Francji wzrosło o 3% od czasu fali upałów, z powodu fanów, o których mówili...
0 x
Avatar de l'utilisateur
Były Oceano
moderator
moderator
Wiadomości: 1571
Rejestracja: 04/06/05, 23:10
Lokalizacja: Lorraine - Francja
x 1




przez Były Oceano » 22/07/06, 23:46

Istnieją sposoby na obejście się bez klimatyzatorów.

Mieszkam w Marsylii i mój dom nie jest klimatyzowany. Ale prawdą jest, że wymaga to aktywnego zarządzania otwarciami.

W ciągu dnia zamknij okiennice i okna po słonecznej stronie i otwórz pozostałe, aby stworzyć przeciąg.

W nocy otwórz wszystko, aby dom ostygł tak bardzo, jak to możliwe.

Izolacja dachu (wełna mineralna) została podwojona cienkim izolatorem odbijającym ciepło, a poddasze, które do tej pory było piecem w lecie, stało się letnie! Dom zimą zyskał kilka stopni, a tego lata sporo stracił...

Tą samą izolacją ociepliłem również wnętrze metalowych okiennic i drzwi wejściowych. Wniosek, mniej się nagrzewa...

Temperatura nie jest już duszna jak przez poprzednie 7 lat...

Dla tych, którzy mają taras i ogród, zasłońcie taras markizami, posadźcie pnącza (moja winorośl - biała Chasselas daje mi cień, a winogrona już niedługo dojrzewają - wróble zaczęły to smakować).

Podobnie podlewam ogród w środku nocy, około pierwszej w nocy, a rano, gdy nie ma wiatru, rozkładam duży parasol, aby zacienić dużą część mojego małego ogródka.

Inne wskazówki, gdy jest gorąco, umyj podłogę po południu i dobrze się zdrzemnij (nie nikczemnie, to rozgrzewa ciało...).

Wreszcie, ostatnia rzecz, użyj laptopa! Mniej się nagrzewa! Zdecydowanie unikam korzystania z komputera stacjonarnego w ciągu dnia, ponieważ robi się za gorąco...
0 x
Néant
Éconologue dobre!
Éconologue dobre!
Wiadomości: 298
Rejestracja: 12/02/06, 12:47




przez Néant » 23/07/06, 01:47

Nawet bez takiej pracy, zasada kanadyjskiej studni jest genialna.

Mówię tak, bo tam, gdzie obecnie mieszkam, z piwnicy wychodzą 4 kominy.
Kominy te komunikują się ze wszystkimi mieszkaniami.
Nie zdziwicie się, jeśli wam powiem, że kominy zostały podzielone i twarde na wszystkich poziomach, nawet w piwnicy.
To śmieszne, pokazuje jak głupota opanowała część społeczeństwa.

Tak więc zamiast odzyskiwać naprawdę świeże powietrze z piwnicy, aby ochłodzić cały budynek, a tym samym go przewietrzyć, znajduję się w zamkniętej przestrzeni, z jedynym przepływem powietrza, ciepłym dopływem z zewnątrz przez okna. Zasadniczo samochód z otwartymi oknami, ale się nie porusza. Mogę walczyć i blokować ciepło, nic nie pomaga, to cały budynek odbiera ciepło i nie ma co go schładzać, jedyną powierzchnią wymiany jest strop piwnicy, murowany, więc raczej ocieplający...
W pozostałej części gromadzi tylko ciepło.

Myślę, że podobnie jest zimą, bo fakt, że nie mogę ogrzać budynku ciepłem ziemi (tym razem ciepłem w porównaniu z zewnątrz), zmusza mnie do poświęcenia znacznej ilości energii na doprowadzenie ciepła, które mogłaby mi zapewnić ziemia.

I wreszcie ...
Niech żyje EDF i jego głupie rady.
Trzeba się izolować, trzeba izolować, mówią...
0 x
Avatar de l'utilisateur
Pollux
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 164
Rejestracja: 07/05/06, 23:08
Lokalizacja: Paryż
x 1




przez Pollux » 23/07/06, 11:45

RRhhhaaaaaaaaa!!! Jestem wkurzona. : Evil: : Evil: : Evil:

Właśnie dowiedziałem się dziś rano, że stan właśnie zezwolił EDF na wypuszczanie do rzek wody cieplejszej niż norma, aby uniknąć spadku produkcji energii elektrycznej.

Jestem jednak za energetyką jądrową w sposób absolutny (i w teorii). Uważaj, nie zrozum mnie źle, wiem, że ta energia jest obrzydliwością, którą musimy jak najszybciej porzucić, ale jest to obecnie nasza najpotężniejsza broń do redukcji emisji co2, które stwarzają problemy w znacznie krótszym okresie niż odpady nuklearne.
ale tutaj trudno mi nie płakać nad rzekami Francji.
:płakać:

B… EL DE M… W IMIĘ CZEGO PAŃSTWO FRANCUSKIE POZWALA SIĘ CIERPIEĆ OD PRAWA, KTÓRE SAM WPROWADZIŁO? W IMIĘ CZEGO POŚWIĘCA ŻYCIE NASZYCH RZEK DLA KOMFORTU OBYWATELI? : Evil: : Evil: : Evil: : Evil: : Evil:

jak możemy ufać naszemu rządowi, kiedy to widzimy? czy ktoś wie co możemy zrobić? czy można złożyć skargę na zagrożenie dla środowiska? Chcę coś zrobić, ale nie wiem, co zrobić, ani jak to zrobić, nie wiem nawet, czy mogę :płakać: :płakać:

Mam nadzieję, że możesz mi powiedzieć, co mam robić, nie chcę siedzieć bezczynnie i być oburzony. nie tym razem.

Pollux
0 x
krytyka jest konieczne, ale wynalazek ma zasadnicze znaczenie, ponieważ w żadnym wynalazku jest krytyka konwencji ...
Avatar de l'utilisateur
gegyx
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6980
Rejestracja: 21/01/05, 11:59
x 2905




przez gegyx » 23/07/06, 11:59

Pollux napisał: W IMIĘ CZEGO POŚWIĘCA ŻYCIE NASZYCH RZEK DLA KOMFORTU OBYWATELI?
Dla wygody współobywateli, ale być może także dla obywateli innych krajów (takich jak Belgia, która ogranicza swoje elektrownie, ponieważ przestrzega temperatur rozładowania).
Z KW sprzedawanym po cenach złota...
To przede wszystkim komfort finansowy EDF, jedyny motyw przewodni...
Po raz kolejny to znajdujemy lobby nuklearne to państwo w państwie.
0 x

Wróć do „Energie kopalne: ropa, gaz, węgiel i energia jądrowa (rozszczepienie i synteza jądrowa)”

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 180