Fukushima i energia jądrowa; podpisać umowę na zieloną energię elektryczną!

Ropa, gaz, węgiel, energia jądrowa (PWR, EPR, fuzja gorąca, ITER), elektrociepłownie gazowe i węglowe, kogeneracja, trójgeneracja. Peakoil, zubożenie, ekonomia, technologie i strategie geopolityczne. Ceny, zanieczyszczenie, koszty ekonomiczne i społeczne ...
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79136
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 10976

Fukushima i energia jądrowa; podpisać umowę na zieloną energię elektryczną!




przez Christophe » 13/03/11, 14:39

Wszystko jest w tytule.

następujący trwająca awaria jądrowa w Japonii w elektrowniach Fukushima Daiichi i Fukushima Dainiwszystkim, którzy martwią się tą katastrofą i mimo dobrej woli nadal finansują energetykę jądrową, sugeruję, co następuje: przestańmy finansować energetykę jądrową i weźmy kontrakt na zieloną energię!!

Dla Belgów w Electrabel jest tutaj: http://www.electrabel.be/residential/pr ... ion=splash

podpisuję się natychmiast! (tak, nie było mnie tam jeszcze...)

Do naśladowania… zwłaszcza do wszystkich działaczy antynuklearnych, których paradoksem numer jeden jest generalnie dalsze finansowanie energii jądrowej! https://www.econologie.com/forums/catastroph ... 10584.html

ps: zielona umowa może nie jest idealna, ale jest łatwa i lepsza niż nic, a u nas dodatkowy koszt jest niski, wręcz „ujemny” (jesteśmy już na poziomie 22 ct/kWh za 60% atomu hej tak!!)...
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79136
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 10976




przez Christophe » 13/03/11, 15:06

Kopiuj wklej z: https://www.econologie.com/forums/catastroph ... 10584.html

Sen-no-sen napisał:Z mojej strony to już jest zrobione, ale muszę przyznać, że zasada „głosowania konsumentów” (zmieniania rzeczy poprzez wybór zakupu) irytuje mnie do granic możliwości i dowodzi, że jesteśmy teraz w procesie „Commercial Citizenship”. : Evil:

Przypomnę sobie mimochodem, że to pewien dżentelmen (obecnie głowa państwa) decydował (oczywiście w porozumieniu z Arevą), gdy był ministrem przemysłu, orientację energetyczną Francji (prawie wyłącznie atomową) wbrew „Vox populi” i bardziej cnotliwym wyborom, które mogły z tego wyniknąć…


Moja odpowiedź:

Sen-no-sen napisał:Z mojej strony to już jest zrobione, ale muszę przyznać, że zasada „głosowania konsumentów” (zmieniania rzeczy poprzez wybór zakupu) irytuje mnie do granic możliwości i dowodzi, że jesteśmy teraz w procesie „Commercial Citizenship”. : Evil:


Nie za bardzo rozumiem; jest to jednak jedyna skuteczna i trwała metoda przeciwko nadużyciom lobbystów...

Sen-no-sen napisał:Przypomnę sobie mimochodem, że to pewien dżentelmen (obecnie głowa państwa) decydował (oczywiście w porozumieniu z Arevą), gdy był ministrem przemysłu, orientację energetyczną Francji (prawie wyłącznie atomową) wbrew „Vox populi” i bardziej cnotliwym wyborom, które mogły z tego wyniknąć…


Z ekonomicznego punktu widzenia liczy się właśnie głos konsumentów! Więc vox populi można usłyszeć w ten sposób!

Więc pomarzmy trochę; co by się stało, gdyby 10 milionów Francuzów podpisało zieloną umowę w 2011 roku? To znaczy: czy Edf mógłby pójść za mną? Gdzie trafiłaby kWh energii jądrowej?
Ostatnio edytowane przez Christophe 13 / 03 / 11, 15: 31, 1 edytowany raz.
0 x
Avatar de l'utilisateur
Sen-no-sen
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6856
Rejestracja: 11/06/09, 13:08
Lokalizacja: Wysoka Beaujolais.
x 749




przez Sen-no-sen » 13/03/11, 15:24

Christophe napisał:Nie za bardzo rozumiem; jest to jednak jedyna skuteczna i trwała metoda przeciwko nadużyciom lobbystów...


Tak, zgadzam się z tobą, ale czy uważasz tę sytuację za normalną w reżimie określanym jako „demokratyczny”.
W odpowiedzialnym społeczeństwie obywatele powinni mieć możliwość wyboru poprzez urnę wyborczą, a nie poprzez RIB!


Christophe napisał:Więc pomarzmy trochę; co by się stało, gdyby 10 milionów Francuzów podpisało zieloną umowę w 2011 roku? To znaczy: czy Edf mógłby pójść za mną? Gdzie trafiłaby kWh energii jądrowej?


Rzeczywiście jesteśmy we śnie, podobnie jak fakt wycofania pieniędzy z banków w celu zawalenia się systemu… rezultat: :?
0 x
„Inżynieria czasami polega na wiedzy, kiedy przestać” Charles De Gaulle.
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79136
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 10976




przez Christophe » 13/03/11, 15:41

Sen-no-sen napisał:Rzeczywiście jesteśmy we śnie, podobnie jak fakt wycofania pieniędzy z banków w celu zawalenia się systemu… rezultat: :?


Trudno się nie zgodzić, jeśli istnieje realna chęć „oczyszczenia”, producenci będą musieli się dostosować…

Zgodnie z cytatami na łączu electrabel, przejście na ekologię powinno mnie trochę zaoszczędzić (10 €/rok) w porównaniu z atomówką na poziomie 60%, tj. za 4000 kWh (niektórzy podskoczą, to dwa razy więcej niż we Francji):

Obraz

Obraz

All inclusive, to wciąż sprowadza się do 25 cts/kWh (nuke lub green)…niektórzy ludzie są nasmarowani w Belgii… :|
0 x
Avatar de l'utilisateur
Sen-no-sen
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6856
Rejestracja: 11/06/09, 13:08
Lokalizacja: Wysoka Beaujolais.
x 749




przez Sen-no-sen » 13/03/11, 15:47

Christophe napisał:

Trudno się nie zgodzić, jeśli istnieje realna chęć „wyczyszczenia”, producenci będą musieli się dostosować..


To jest problem, przemysłowcy doskonale wiedzą, że wola obywateli jest prawie nieobecna.
Jeśli chodzi o energetykę jądrową, sytuacja jest jeszcze gorsza niż w przypadku zmian klimatu, mam to gdzieś!
0 x
„Inżynieria czasami polega na wiedzy, kiedy przestać” Charles De Gaulle.
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79136
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 10976




przez Christophe » 13/03/11, 16:11

Sen-no-sen napisał:przemysłowcy doskonale zdają sobie sprawę, że wola obywateli jest prawie nieobecna.


Więc wszyscy to robimy forum, od "prawie"... : Chichot:

Czy Pkoi oferuje zielone oferty, jeśli tak bardzo ich to nie obchodzi?

Dobra, zmienię umowę!
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79136
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 10976




przez Christophe » 13/03/11, 16:38

Jako przykład wspomnianego wyżej „płaskiego” podaję artykuł z odpowiednika INC/UFC Que Choisir na temat „jakości wertykalnej” ( :D ) zielona energia elektryczna w Belgii:

Zielona energia elektryczna: nie taka zielona

Elektryczność rzekomo 100% zielona niekoniecznie lub tylko częściowo. Z drugiej strony możesz, poprzez wybór dostawcy, wspierać politykę firmy sprzyjającej rozwojowi energii odnawialnych. We wszystkich przypadkach masz prawo do bardziej przejrzystych informacji o dokładnym źródle kupowanej energii elektrycznej.

* Artykuł: Zielona energia elektryczna: nie taka zielona!
https://www.econologie.info/share/partag ... hI00Jo.pdf

* Nasz komunikat prasowy na temat zielonej energii elektrycznej
http://www.test-achats.be/energie/contr ... 704823.htm

Porównaj stawki energii elektrycznej

Możesz wspierać energię odnawialną poprzez wybór dostawcy energii. Ale postaraj się porównać stawki różnych dostawców. Wybierając najkorzystniejszą formułę, możesz dokonać wielkich oszczędności. Jako subskrybent Test-Achats możesz czasem skorzystać z wyjątkowej przewagi.

* Energia: kto zostanie twoim dostawcą?
http://www.test-achats.be/serviceSelector/energy/fr/

Współpraca z Greenpeace

Jeden dostawca zwraca większą uwagę na energię odnawialną; inny woli inwestować w konwencjonalne źródła energii, które bardziej zanieczyszczają emisje CO2. Na podstawie tego pomysłu przeprowadziliśmy porównanie dostawców obecnych w Belgii we współpracy z Greenpeace.

* Klasyfikacja i opis dostawców energii
http://www.greenpeace.org/belgium/fr/electricite-verte/

Metoda oceny Greenpeace

Greenpeace już od 2003 roku stosuje metodę oceny, w jakim stopniu polityka dostawców energii jest naprawdę „zielona”. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o tym, co bierze pod uwagę organizacja ekologiczna, obejrzyj klip wideo.

* Wideo: metodologia Greenpeace do oceny dostawców energii http://www.youtube.com/watch?v=okj8fXsWdCI


http://www.test-achats.be/energie/elect ... 704643.htm

wyniki:

Obraz

36/100 dla Electrabel (rewers by mnie zdziwił od...GdF Suez...), krótko mówiąc zanim przeniosę do nich "pseudozieleń" poszukam gdzie indziej...
0 x
fthanron
Éconologue dobre!
Éconologue dobre!
Wiadomości: 292
Rejestracja: 13/10/07, 17:56
Lokalizacja: Loir et Cher




przez fthanron » 13/03/11, 17:22

We Francji jest Enercoop, który powiedział, że przy obniżonych stypendiach jest to wciąż dodatkowy koszt w porównaniu z EDF i innymi… z mojej strony trudno mi się zdecydować.
0 x
Frederic
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79136
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 10976




przez Christophe » 13/03/11, 17:28

Ile dodatkowo rocznie? Kilkaset euro? Ile za kWh?

Byłbym zdziwiony, gdyby to było tak drogie jak to, co płacimy tutaj za atomówkę: 25cts/kWh!!
0 x
fthanron
Éconologue dobre!
Éconologue dobre!
Wiadomości: 292
Rejestracja: 13/10/07, 17:56
Lokalizacja: Loir et Cher




przez fthanron » 13/03/11, 18:53

Zobacz poniższą tabelę:

Obraz

Kilka dodatkowych dziesiątek euro rocznie to zawsze kilka dodatkowych euro Christophe!

Poprosiłem jednak o plik, aby dokładniej to przestudiować.

@+
0 x
Frederic

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Wróć do „Energie kopalne: ropa, gaz, węgiel i energia jądrowa (rozszczepienie i synteza jądrowa)”

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 211