Dossier the Race to Clean Engine / Factory new

Ropa, gaz, węgiel, energia jądrowa (PWR, EPR, fuzja gorąca, ITER), elektrociepłownie gazowe i węglowe, kogeneracja, trójgeneracja. Peakoil, zubożenie, ekonomia, technologie i strategie geopolityczne. Ceny, zanieczyszczenie, koszty ekonomiczne i społeczne ...
freddau
Zamieściłem wiadomości 500!
Zamieściłem wiadomości 500!
Wiadomości: 641
Rejestracja: 19/09/05, 20:08
x 1

Dossier the Race to Clean Engine / Factory new




przez freddau » 06/03/08, 09:18

Grafikę wrzucę później

Ale oto wywiad z Michelem Forissierem/dyrektorem ds. „wydajności napędu” Valeo.

Usine Nouvelle: silnik cieplny wciąż ma przed sobą świetlaną przyszłość, dlaczego?
Przez następne dwadzieścia lat napęd nadal będzie zależał od ropy.
Nadal możemy optymalizować silniki spalinowe. W Valeo możemy osiągnąć oszczędności nawet do 40%.

Gdzie wzrost produktywności?
Taki stosunek można osiągnąć poprzez wdrożenie panelu technologii. W zależności od kraju, przepisów i kultury producenta, każdy producent wybierze downsizing, hybrydyzację lub rozwiązanie do zarządzania energią.

Jaki jest dodatkowy koszt zielonych technologii?
W Valeo proponujemy zmniejszenie emisji CO40 z silnika o 2% przy średnim koszyku szacowanym na 1500 euro za silnik benzynowy. System Stop&Start zapewnia 80% korzyści z hybryd za jedyne 20% kosztów.
0 x
freddau
Zamieściłem wiadomości 500!
Zamieściłem wiadomości 500!
Wiadomości: 641
Rejestracja: 19/09/05, 20:08
x 1




przez freddau » 06/03/08, 09:25

Oto różne ulepszenia wymienione przez magazyn:

Gatunek:
zastrzyk mililitrowy: zyskuje 5-7%
Zoptymalizowana energia elektryczna: 4-5%
Zawory elektroniczne: 15-20% dojrzałości: 2011 r
Turbodoładowanie o małej pojemności skokowej: 5-7%
Podwójne sprzęgło i rozszerzone przełożenia: 4-6%
Hybryda na wszystkich piętrach: 6-15%
Natychmiastowy zapłon: 15-20% 2015

Diesel:
Wtrysk zróżnicowany: 15%, eliminacja NOx
Pułapka Nox: 94% mniej Nox, bardzo droga
Gazy spalinowe poddane recyklingowi: ograniczenie przyrostu Nox o 5-7%
mocznik przeciwko Nox: 90% mniej Nox
Filtry cząstek stałych: 99% drobnych cząstek.
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79364
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11060




przez Christophe » 06/03/08, 09:26

+1 za downsizing, ale wciąż czekamy na PRAWDZIWY downsizing (downsizing z silnikami o mocy 200 KM... Roll: )
z drugiej strony reszta to nonsens. Mam nadzieję, że dalsza część wywiadu będzie poważniejsza...

System Stop&Start zapewnia 80% korzyści z hybryd za jedyne 20% kosztów.


:zaszokować: :zaszokować:

Kim jest ten klaun? Jedną z głównych zalet hybrydy jest odzyskiwanie energii hamowania... o ile mi wiadomo system start&stop na to nie pozwala... Kolejny reżyser, który ma w dupie dziennikarzy/konsumentów i kto wierzy, że 100% Francuzów to Paryżanie i pokonują dziennie 10 km w korkach?

Takie uwagi są fałszywe i haniebne ze strony "reżysera"...

Wtedy to nie jest 20 lat, ale co najmniej 50 lat... i on o tym doskonale wie...

ps: dla strefy 40% planujesz pantone?
: Mrgreen:
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79364
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11060




przez Christophe » 06/03/08, 09:28

freddau napisał:Oto różne ulepszenia wymienione przez magazyn


Och, nie mogę się doczekać skanu :) :)
0 x
Chatham
Zamieściłem wiadomości 500!
Zamieściłem wiadomości 500!
Wiadomości: 536
Rejestracja: 03/12/07, 13:40




przez Chatham » 06/03/08, 15:53

Christophe napisał:+1 za downsizing, ale wciąż czekamy na PRAWDZIWY downsizing (downsizing z silnikami o mocy 200 KM... Roll: )
Jedną z głównych zalet hybrydy jest odzysk energii hamowania... o ile mi wiadomo system start&stop na to nie pozwala...


Zmniejszony trzycylindrowy silnik Mahle o mocy 200 KM jest tylko demonstratorem technologicznym i nigdy nie będzie produkowany masowo… , silnik do 75 KM)…

S&S Valéo montowany w C2 i C3 nie odzyskuje energii hamowania, ale system zaprojektowany przez BMW tak (nie jest to alternator-rozrusznik), ale mało wydajny i ostatecznie mało użyteczny, akumulator nie służy do napędu... ideałem byłby system Dynalto wymyślony przez Citroëna w 1988 roku, ale ostatecznie odrzucony, ponieważ był zbyt drogi… co ciekawe, system stosowany w hybrydach Hondy wygląda jak jego brat…
0 x
Avatar de l'utilisateur
jean63
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2332
Rejestracja: 15/12/05, 08:50
Lokalizacja: Owernia
x 4




przez jean63 » 06/03/08, 16:35

Szkoda, że ​​oprawa jest kiepska: brakuje niektórych stron po lewej stronie.

Freddau : czy mógłbyś przywrócić tę stronę z dobrym obramowaniem po lewej stronie STP?

W akapicie (lewy dolny róg)”Spaliny nie tylko emitują CO2"musi być napisane"Francja pozostaje złym uczniem...... pod względem zanieczyszczenia ........ ale brakuje interesującego fragmentu .... Chciałbym przeczytać to, co sobie wyobrażałem, aby upewnić się, że ponownie się wyróżniliśmy !!

Na tej stronie czytam mimo wszystko, że normy uwzględniają tylko emisję CO2, a nie Nox, cząsteczki... emitowane głównie przez pojazdy z silnikami Diesla. Naprawdę muszą być decydenci (ci, którzy decydują o normach dotyczących zanieczyszczeń), którzy nie chcą WIDZIĆ tego zanieczyszczenia (nacisk ze strony lobby takich jak PSA na przykład..).

Jest również napisane „w prawym dolnym rogu):”ideałem byłoby połączenie trzeźwości oleju napędowego z czystością benzyny"....a tu jest przyznanie, że diesel jest "brudny" (szczególnie niebezpieczny dla zdrowia tych, którzy oddychają jego spalinami). Jest to w całości napisane na łamach Usine Nouvelle... co za przyznanie, ale co robi Boorlo?
https://www.econologie.info/share/partag ... ZQuUs9.pdf

Czy naprawdę mielibyśmy skuteczne rozwiązania do walki z tym zanieczyszczeniem olejem napędowym? wierzymy, że przeczytamy TUTAJ:

https://www.econologie.info/share/partag ... XcPVoA.pdf

..pod warunkiem rosnących kosztów produkcji ..i eksploatacji (w celu wyeliminowania NOx zaleca się regenerację katalizatora platynowego co 5 km!!! Czy dobrze przeczytałem? )

1 - Silniki wysokoprężne HCCI: + 300 do 1000 euro.

2 - Tłumienie NOx: znaczny dodatkowy koszt na katalizator platynowy.

3 - Recykling gazów spalinowych we wtryskiwanym powietrzu: dodatkowy koszt 200 do 300 euro. Czy to nie wygląda trochę jak zawór EGR?

4 - Tłumienie NOx: mocznikowy system SCR z adjuwantem Adblue stosowany już w samochodach ciężarowych.
dodatkowy koszt: 400 do 600 euro.

...i cząstki; czy DPF będzie skuteczny?
0 x
Dopiero kiedy przyniósł dół ostatnie drzewo, ostatnia rzeka zanieczyszczoną się, ostatni złowione ryby człowiek zda sobie sprawę, że pieniądze nie są jadalne (Indian MOHAWK).
Rulian
Zamieściłem wiadomości 500!
Zamieściłem wiadomości 500!
Wiadomości: 686
Rejestracja: 02/02/04, 19:46
Lokalizacja: Caen




przez Rulian » 07/06/08, 01:37

Oczyszczanie Nox przez mocznik (tak tak, siusiu), wydaje się być prawdziwym plikiem. Mam znajomego, który pracuje nad tym u podwykonawcy samochodów.

Jednak nie ma pojęcia o zasadzie.
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79364
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11060




przez Christophe » 07/06/08, 10:33

Rulian napisał:Jednak nie ma pojęcia o zasadzie.


https://www.econologie.com/adblue-antino ... -2807.html
0 x
Avatar de l'utilisateur
geotrouvetout
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 108
Rejestracja: 18/09/05, 21:10
Lokalizacja: 76




przez geotrouvetout » 07/06/08, 15:10

wpisuje się w politykę naszych drogich decydentów, po co upraszczać, skoro można komplikować : Evil: : Mrgreen: a to wszystko nie będzie dostępne dla przeciętnego konsumenta, nie mówiąc już o zanieczyszczeniu przed tą „nową technologią”

Geo).
0 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Wróć do „Energie kopalne: ropa, gaz, węgiel i energia jądrowa (rozszczepienie i synteza jądrowa)”

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 407