Wybuch w magazynie paliw

Ropa, gaz, węgiel, energia jądrowa (PWR, EPR, fuzja gorąca, ITER), elektrociepłownie gazowe i węglowe, kogeneracja, trójgeneracja. Peakoil, zubożenie, ekonomia, technologie i strategie geopolityczne. Ceny, zanieczyszczenie, koszty ekonomiczne i społeczne ...
Avatar de l'utilisateur
nonoLeRobot
Mistrz Kyot'Home
Mistrz Kyot'Home
Wiadomości: 790
Rejestracja: 19/01/05, 23:55
Lokalizacja: Beaune 21 / Paryż
x 13

Wybuch w magazynie paliw




przez nonoLeRobot » 11/12/05, 20:05

Dziś rano o 6:30 trzaskają mi drzwi, nic nie rozumiem (dzień po ważnym wieczorze ;-))

O 8 dzwoni do mnie mama, żeby zapytać, czy wszystko w porządku (ja też nic nie rozumiem ;-)).

Ale duży magazyn paliwa eksplodował 17 km od mojego domu. Dziś rano o 8 rano nic nie widzieliśmy (trzeba powiedzieć, że było dużo mgły (łącznie z oczami)), ale wieczorem o 4:30 zobaczyliśmy bardzo rozległą chmurę dymu, która nie nic na to nie wskazuje, uspokój się, spodziewają się nawet kolejnych eksplozji (zobacz wiadomości z moimi zdjęciami).
Ostatnio edytowane przez nonoLeRobot 11 / 12 / 05, 20: 29, 1 edytowany raz.
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79362
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11060




przez Christophe » 11/12/05, 20:18

Jeszcze raz dziękuję za ekskluzywne zdjęcia NoNo :)

Mam 2 uwagi do tej wiadomości:

1) Jeżeli teoria ataku zostanie „oficjalnie” wykluczona. Możemy zadać sobie pytanie: jakie byłyby konsekwencje dla świata zachodniego powtarzających się masowych ataków na przykład na główne porty Arabii Saudyjskiej?

Tego nie wie nikt, ale jedno jest pewne: byłaby to katastrofa dla gospodarek krajów bogatych. W każdym razie jutro przekonamy się, czy ta katastrofa wpłynie na ceny ropy naftowej... Być może wpływ międzynarodowy będzie zerowy, ale na pewno nie koszty paliwa w regionie katastrofy (Nono, czy mógłbyś spróbować zobaczyć wzrost kosztów?)

2) Założę się, że za kilka dni media będą płakać nad katastrofą ekologiczną. Na pewno jest katastrofa....ale czy jest ona gorsza niż gdyby to paliwo paliło się „normalnie” w naszych samochodach czy kotłach? Wreszcie, czy katastrofa ekologiczna nie zdarza się codziennie w całkowitej „dyskrecji”? ? Tak... ropa niszczy życie nie tylko na plażach...

Przypomina mi to po prostu pożar szybów naftowych po wojnie w Zatoce Perskiej w 1991 r., równowartość 60 milionów baryłek ropy spalonych w ciągu 6 miesięcy… Wszystkie stowarzyszenia i media ubolewały wówczas nad katastrofą ekologiczną.

Jednakże te 60 milionów baryłek odpowiada obecnie (i niewątpliwie także w latach 1991-92) mniej niż obecne dzienne zużycie ropy przez ludzkość... Do tych, których boją się kłęby czarnego dymu powstałego w wyniku niepełnego spalania planety. ..Powinieneś wiedzieć, że każda cząsteczka zawsze opada mniej lub bardziej szybko (w zależności od jej wielkości), podczas gdy CO2 powstały w wyniku dobrego spalania znajduje się w atmosferze co najmniej przez 120 lat...
0 x
Rulian
Zamieściłem wiadomości 500!
Zamieściłem wiadomości 500!
Wiadomości: 686
Rejestracja: 02/02/04, 19:46
Lokalizacja: Caen




przez Rulian » 12/12/05, 00:15

Aby uzyskać dzienne ceny ropy, po prostu zapytaj giełdę:

http://www.boursorama.com/indices/matieres_premieres.phtml

ou

Brent: http://bourse.lesechos.fr/ide/details.phtml?id=mbrlo1e
WTI: http://bourse.lesechos.fr/ide/details.phtml?id=mwtny1e

Rzeczywiście wydaje się, że cena londyńskiej ropy Brent i WTI (Nowy Jork) osiągnęła dziś nagły szczyt w okolicach 1 dolara. Jednak ogólnie rzecz biorąc, na zamknięciu kurs powrócił do zwykłej krzywej.

Jednakże ilości ropy dotkniętej wypadkiem nie były ogromne w porównaniu z dziennymi ilościami światowymi. Mimo to rynki szybko zareagowały wzrostem cen. To po raz kolejny potwierdza, że ​​rynek ropy jest niezwykle napięty. A przyczyn tego napięcia należy szukać raczej po stronie Peak Oil...
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79362
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11060




przez Christophe » 12/12/05, 00:21

Ech, Rulian, giełdy są zamknięte w weekendy, nie ma notowań…ostatnie notowanie było w piątek…albo nie umiem czytać.

Nie wiem skąd wziąłeś ten szczyt 1 dolara? (w żadnym wypadku nie ma giełdy ani echa: aktualizacja cen: 09 - 12:05 - wykres: 22 14:11).

W przeciwnym razie, jeśli chodzi o uwagę dotyczącą ilości... w wartościach bezwzględnych, masz rację. Ale tutaj notowania giełdowe są dziś dość dalekie od rynkowej reguły podaży i popytu, a takie wydarzenie (wraz z obawami, jakie może to wywołać) może bardzo dobrze wpłynąć w znacznie bardziej znaczący sposób niż prawo podaży i popytu ( Mam nadzieję, że wyraziłem się przejrzyście... jak krystaliczna woda : Twisted: )
0 x
Avatar de l'utilisateur
lau
Wielki Econologue
Wielki Econologue
Wiadomości: 814
Rejestracja: 19/11/05, 01:13
Lokalizacja: Vaucluse




przez lau » 12/12/05, 10:12

Czy wiesz: na świecie jest tylko 1200 tankowców do transportu ropy i żaden nie jest obecnie wolny!
Przewóz 1 tankowca z Kuwejtu do USA kosztuje kilka milionów dolarów, a armatorzy nigdy od tej pory nie zarobili tyle, ile teraz (włącznie z niedzielą!).
Lepiej rozumiemy, że sam huragan lub eksplozja na składowisku benzyny wystarczy, aby ceny na świecie wzrosły.
Tak, „ciasny rynek” to nawet trochę słabe określenie!
0 x
Liczba cząsteczek w kropli wody jest równa liczbie kropli, który zawiera Morza Czarnego!
Rulian
Zamieściłem wiadomości 500!
Zamieściłem wiadomości 500!
Wiadomości: 686
Rejestracja: 02/02/04, 19:46
Lokalizacja: Caen




przez Rulian » 12/12/05, 10:31

econology napisał:Ech, Rulian, giełdy są zamknięte w weekendy, nie ma notowań…ostatnie notowanie było w piątek…albo nie umiem czytać.

Nie wiem skąd wziąłeś ten szczyt 1 dolara? (w żadnym wypadku nie ma giełdy ani echa: aktualizacja cen: 09 - 12:05 - wykres: 22 14:11).


No cóż... nie pomyślałem o tym i nie pomyślałem o sprawdzeniu dat, myśląc, że wykres dotyczy dnia...
Mimo to zaobserwowałem szczyt 1 dolara na wykresie, który widziałem wczoraj na WTI. To chyba musiał być piątek... W tym przypadku nie potrafię wytłumaczyć tego szczytu.

Mea Culpa.

Ale to nie zmienia niczego, jeśli chodzi o napięcia na rynku. Właściwie to określenie jest nawet trochę słabe. I nie mówię tu nawet o wydarzeniach, które odbędą się na początku 2006 roku, a które wniosą o wiele więcej. Bardzo bogate informacje na temat cen energii i nowości dotyczących Peak Oil można znaleźć tutaj (w języku angielskim):

http://www.energybulletin.net/
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79362
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11060




przez Christophe » 12/12/05, 10:40

Aha, jakie są wydarzenia z początku 2006 roku?
0 x
Avatar de l'utilisateur
lau
Wielki Econologue
Wielki Econologue
Wiadomości: 814
Rejestracja: 19/11/05, 01:13
Lokalizacja: Vaucluse




przez lau » 12/12/05, 11:10

jakie wydarzenia?? wojna w Iranie?
0 x
Liczba cząsteczek w kropli wody jest równa liczbie kropli, który zawiera Morza Czarnego!
Rulian
Zamieściłem wiadomości 500!
Zamieściłem wiadomości 500!
Wiadomości: 686
Rejestracja: 02/02/04, 19:46
Lokalizacja: Caen




przez Rulian » 12/12/05, 11:21

Aha, jakie są wydarzenia z początku 2006 roku?


Cóż, Iran, drugi co do wielkości producent na świecie, właśnie potwierdził swój zamiar rezygnacji ze sprzedaży swojej ropy przez zachodnie giełdy.

Rząd zamierza stworzyć własny rynek w Teheranie i używać euro jako waluty, a nie dolara!! Wszystko to za pierwszy lub drugi kwartał 2006 roku (plotka mówi o marcu)

To potencjalna bomba, gdyż USA będą musiały płacić opłaty za wymianę walut, aby móc kupować na tym rynku w euro. Obecnie to reszta świata płaci opłaty za wymianę ropy, aby móc kupować ropę w dolarach. Ponadto jest to jawne naruszenie hegemonii dolara na rynkach energii i niewykluczone, że wiele krajów będzie chciało na tym skorzystać.

Choć na pierwszy rzut oka może się to wydawać opłacalne dla nie-Amerykanów, musimy dostrzec ryzyko storpedowania i tak już osłabionej gospodarki amerykańskiej. W takim przypadku cały świat by na to upadł. Nie mówiąc już o falach wywołanych na giełdach na całym świecie.

A poza tym nie sądzę, żeby Deubeuliou miał zamiar do tego dopuścić. Jeśli dodamy do tego eskalację antyizraelskich deklaracji ze strony Iranu i jego oczywistą złą wolę w sprawie cywilnej energetyki jądrowej, myślę, że mamy wszystkie składniki do poważnego przedłużenia konfliktów zbrojnych na Bliskim Wschodzie. I nie będą to małe kraje...

Tak więc, jeśli Iran nie porzuci swojego projektu i nie zaprzyjaźni się z Izraelem (hm), naprawdę nie widzę, co mogłoby zapobiec wyjątkowo niestabilnemu rynkowi ropy/gazu w przyszłym roku.

Zapnij pasy, może trochę potrząsnąć...
0 x
Avatar de l'utilisateur
lau
Wielki Econologue
Wielki Econologue
Wiadomości: 814
Rejestracja: 19/11/05, 01:13
Lokalizacja: Vaucluse




przez lau » 12/12/05, 12:02

Umrzemy przez ten olej :płakać:

Ale pojawienie się nowych energii, zwłaszcza wolnych energii, jedynych w moich oczach, które dają nadzieję, wymaga ważnego wydarzenia.
podbój kosmosu został ocalony wraz z drugą wojną, mam nadzieję, że do tego nie dojdzie.
0 x
Liczba cząsteczek w kropli wody jest równa liczbie kropli, który zawiera Morza Czarnego!

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Wróć do „Energie kopalne: ropa, gaz, węgiel i energia jądrowa (rozszczepienie i synteza jądrowa)”

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 405