Dania: wzór do naśladowania?

Ropa, gaz, węgiel, energia jądrowa (PWR, EPR, fuzja gorąca, ITER), elektrociepłownie gazowe i węglowe, kogeneracja, trójgeneracja. Peakoil, zubożenie, ekonomia, technologie i strategie geopolityczne. Ceny, zanieczyszczenie, koszty ekonomiczne i społeczne ...
Podania
x 17

Dania: wzór do naśladowania?




przez Podania » 21/06/06, 23:40

jestem na Danemark ze względów zawodowych i jestem pod wrażeniem ilościwiatr zadomowiony w tym kraju!!! Nie da się przejść 10 km bez ich spotkania, to szaleństwo.

Ale to nie wszystko, pomiędzy granicą niemiecką a Randers Istnieje fabryka produkująca turbiny wiatrowe, która wydaje się działać na pełnych obrotach. Na drodze spotkałem dużą liczbę ciężarówek dostarczających części do turbin wiatrowych do Niemiec i innych krajów.

Przechodząc obok drogi, ładna fabryka produkcyjna biogaz, Z panele słoneczne bardzo powszechne wśród osób prywatnych i firm (również termiczny oferuje nasz konfigurator fotowoltaika).

Dzisiaj rano jadąc do klienta, osoba odchwaszczała swoją ziemię nie używając środków chemicznych, ale...palnik gazowy, do odchwaszczania zabrania się stosowania środków chemicznych.

Samochody są opodatkowane do 180% Tutaj. Tak więc za „kiepski podstawowy VW Golf TDI” będzie Cię to kosztować około 50 000 euro…:zaszokować:

To wszystko daje do myślenia i czasami mnie wstyd widząc wysiłki śmieszny wykonane przez nasz kraj w porównaniu... :( Robimy unijne minimum, o które prosi Europa, ale przede wszystkim nic więcej.

Rozmawiając z duńskim kolegą, dowiedziałem się, że w niektórych obszarach turbiny wiatrowe są umieszczane na morzu. A hałas turbin wiatrowych nie wydaje się przeszkadzać ludziom, ciekawe, prawda? Ach, zapomniałem, Francuzi mają znacznie bardziej wrażliwe uszy niż inni ludzie na Ziemi ;)

Ale jakie są nasze przywództwo teraz przestań myśleć w prawo/w lewo i myśl tylko ośrodowisko jako Twoje główne zmartwienie?

Mam nadzieję, że rok 2007 oznacza koniec podziałów na prawicę/lewicę/centrum itp.... i wyznacza początek globalnej świadomości w zakresie naszego środowiska i naszych nawyków energochłonnych, ponieważ najwyraźniej kandydaci, którzy już się ujawnili, nie Wydaje się, że nikogo to nie motywuje, niezależnie od tego, czy jest po jednej, czy po drugiej stronie.

Proszę bardzo, to była moja jedyna nocna „tyrada” :)
0 x
Avatar de l'utilisateur
jean63
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2332
Rejestracja: 15/12/05, 08:50
Lokalizacja: Owernia
x 4




przez jean63 » 22/06/06, 01:01

Mam nadzieję, że rok 2007 oznacza koniec podziałów na prawicę/lewicę/centrum itp.... i wyznacza początek globalnej świadomości w zakresie naszego środowiska i naszych nawyków energochłonnych, ponieważ najwyraźniej kandydaci, którzy już się ujawnili, nie Wydaje się, że nikogo to nie motywuje, niezależnie od tego, czy jest po jednej, czy po drugiej stronie.


......zawsze możesz marzyć. Oglądam „kultury i zależności” z Sarkosym, Maxem Gallo, Maurice’em Druonem itd. i mogę powiedzieć, że to nie podlega dyskusji (islam, problemy relacyjne na świecie, problem imigracji itp.); podstawowy problem ekologiczny nawet nie zostaje poruszony. Jesteśmy na Ziemi, która się obraca i funkcjonuje… kropka… prawdziwe obawy leżą gdzie indziej.
Jeśli chodzi o Danię, brawo dla nich... i dla Niemców, ale Danii będzie znacznie łatwiej uzyskać niezależność energetyczną dzięki energii odnawialnej (mały kraj) niż Niemcom - ogromnemu energochłonnemu krajowi przemysłowemu; Przyjdą wraz z liberalizacją energetyki kupować prąd wytwarzany przez francuskie elektrownie jądrowe!!!!

Samochody są tutaj opodatkowane do 180%. Tak więc za „kiepski podstawowy VW Golf TDI” będzie Cię to kosztować około 50 000 euro…


Czy tak jest w przypadku zakupu używanego samochodu? Kupno takiego pojazdu byłoby obrzydliwe dla każdego. czy to dlatego, że to stary diesel?
0 x
Dopiero kiedy przyniósł dół ostatnie drzewo, ostatnia rzeka zanieczyszczoną się, ostatni złowione ryby człowiek zda sobie sprawę, że pieniądze nie są jadalne (Indian MOHAWK).
Podania
x 17




przez Podania » 22/06/06, 12:42

jean63 napisał:......zawsze możesz marzyć. Oglądam „kultury i zależności” z Sarkosym, Maxem Gallo, Maurice’em Druonem itd. i mogę powiedzieć, że to nie podlega dyskusji (islam, problemy relacyjne na świecie, problem imigracji itp.); podstawowy problem ekologiczny nawet nie zostaje poruszony. Jesteśmy na Ziemi, która się obraca i funkcjonuje… kropka… prawdziwe obawy leżą gdzie indziej.

Czuję, że jeśli ten cyrk będzie trwał dalej, wyjadę gdzie indziej :)

jean63 napisał:Czy tak jest w przypadku zakupu używanego samochodu? Kupno takiego pojazdu byłoby obrzydliwe dla każdego. czy to dlatego, że to stary diesel?

W przypadku nowego samochodu, ale podatek musi istnieć również w przypadku samochodu używanego, życzę im niższego poziomu.
0 x
Avatar de l'utilisateur
Cuicui
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 3547
Rejestracja: 26/04/05, 10:14
x 6




przez Cuicui » 22/06/06, 15:40

Czy tanie elektrownie termojądrowe, pozbawione produktów rozszczepienia, promieniowania i odpadów, nie zmienią sytuacji?
0 x
Targol
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 1897
Rejestracja: 04/05/06, 16:49
Lokalizacja: Region Bordeaux
x 2




przez Targol » 22/06/06, 15:49

Cuicui napisał:Czy tanie elektrownie termojądrowe, pozbawione produktów rozszczepienia, promieniowania i odpadów, nie zmienią sytuacji?


Dlaczego nie... w dniu, w którym to zadziała.

Pamiętajcie o Super Phenixie, który na tej zasadzie pochłonął miliony euro, nie zdążywszy nic wyprodukować...

I powtarzam, po co za wszelką cenę próbować „produkować” energię w elektrowniach atomowych, skoro natura oferuje nam więcej niż wystarczająco (wiatr, pływy, przepływ rzek, słońce, biomasa).

Zamiast inwestować miliardy, próbować produkować elektrownie, które hipotetycznie dadzą nam energię za 50 lat. Dlaczego nie zainwestować w odzyskiwanie tych licznych, już dostępnych naturalnych energii???
0 x
„Każdy, kto wierzy, że wykładniczy wzrost może trwać w nieskończoność w skończonym świecie, jest głupcem lub ekonomistą”. KEBoulding
Avatar de l'utilisateur
Cuicui
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 3547
Rejestracja: 26/04/05, 10:14
x 6




przez Cuicui » 22/06/06, 16:19

Myślę, że Super Phoenix opierał się na rozszczepieniu, a nie syntezie.
Jeśli ocenimy wyniki Z Machine, elektrowni termojądrowej, stanie się to wkrótce, a nie za 50 lat.
Oczywiście ideałem byłoby zadowolić się naturalnymi energiami...

Dla informacji przypominam sobie wiadomość z Logan 12 2006 czerwca

Być może nie wiesz, czym jest Z-machine, rewolucyjne odkrycie, które według naszego obywatela Jean-pierre'a Petita sprawia, że ​​czysta synteza jądrowa jest w naszym zasięgu.
Na swojej stronie zamieścił już szereg postów wyjaśniających sprawę.
Linki do artykułów zamieszczam chronologicznie:
http://www.jp-petit.com/science/Z-machi ... chine1.htm
http://www.jp-petit.com/science/Z-machi ... chine2.htm
http://www.jp-petit.com/science/Z-machi ... v_MHD0.htm
http://www.jp-petit.com/science/Z-machi ... es_MHD.htm
W przypadku Jean-Pierre'a zawsze jest kilka spraw. Dlatego dziwimy się, że międzynarodowe media nie wspomniały o tym odkryciu. We Francji można to powiązać z dominacją projektu ITER, ale gdzie indziej!? Najwyraźniej wszyscy trochę za tym tęsknili, nie tylko francuscy dziennikarze...
0 x

Wróć do „Energie kopalne: ropa, gaz, węgiel i energia jądrowa (rozszczepienie i synteza jądrowa)”

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 522