Bilibino, następna awaria jądrowa ??

Ropa, gaz, węgiel, energia jądrowa (PWR, EPR, fuzja gorąca, ITER), elektrociepłownie gazowe i węglowe, kogeneracja, trójgeneracja. Peakoil, zubożenie, ekonomia, technologie i strategie geopolityczne. Ceny, zanieczyszczenie, koszty ekonomiczne i społeczne ...
Dirk Pitt
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2081
Rejestracja: 10/01/08, 14:16
Lokalizacja: Isere
x 68

Bilibino, następna awaria jądrowa ??




przez Dirk Pitt » 16/05/17, 13:59

Byłem zaskoczony, widząc, że nie było otwartego tematu na temat forum o rosyjskiej fabryce Bilibino. (lub tak źle przeszukałem)
Myślę, że ta sprawa zasługuje na to, aby ją poznać, ponieważ stwarza poważne problemy na przyszłość.
18.jpeg
18.jpeg (36.08 KIO) Dostęp do 7481 razy


w skrócie, ponieważ resztę informacji znajdziesz w sieci (trochę, ale nie tak bardzo):

Bilibino to rosyjska wioska położona w skrajnie północno-wschodniej Rosji (poza kołem podbiegunowym od 68 ° szerokości geograficznej północnej)
elektrownia jądrowa znajduje się tam od 1974.
kilka niepokojących zjawisk sprawia, że ​​może to być kolejny poważny wypadek jądrowy.
zakład planowany na lata 30 powinien zostać zdemontowany w 2004. został przedłużony na lata 15, ale bez modyfikacji i większych wysiłków ....
strefa ta składa się z wiecznej zmarzliny (gruntu, który nigdy nie topnieje), więc badania gleb w 1974 nie musiały być bardzo skomplikowane. Problem polega na tym, że przy globalnym ociepleniu ziemia coraz bardziej się rozmraża, powodując czasem nieoczekiwane ruchy ziemi.
permafrost.jpg
permafrost.jpg (49.24 KB) Dostępu 7481 razy

przedmiot jest oceniany w Rosji, ale sklasyfikowany, więc zero informacji !!
wiemy, że próbują wstrzykiwać różne produkty do gleby wokół rośliny, szczególnie produkty, które pozostają stałe w wyższych temperaturach niż woda, tak sądzę.

Problem 2eme, tama, która służy jako rezerwa dla chłodzenia elektrowni, znajduje się w stosie powyżej centralnej.
13.jpeg

Ma również wpływ na rozmrażanie gleby i może stać się niestabilny pod ciśnieniem wody w zbiorniku, co może spowodować poważne zalanie rośliny.

ponadto zdjęcia zakładu pokazują, że od 1974 dokonano oczywiście niewielkiej aktualizacji wyposażenia (szczególnie na poziomie sterowania i kontroli). to moja praca i nawet w naszych starych zakładach produkcyjnych nie ma wielu takich sterowni.
20.jpeg
20.jpeg (46.07 KIO) Dostęp do 7481 razy

21.jpeg
21.jpeg (62.88 KIO) Dostęp do 7481 razy
2 x
Obraz
Kliknij mój podpis
Avatar de l'utilisateur
Grelinette
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2007
Rejestracja: 27/08/08, 15:42
Lokalizacja: Prowansja
x 272

Re: Bilibino, kolejny wypadek nuklearny?




przez Grelinette » 16/05/17, 15:28

Cześć Dirk Pitt

Jesteśmy trochę jak ktoś, kto spada z dachu budynku i pyta „Jak się masz?” a kto odpowie: "Na razie wszystko idzie bardzo dobrze! ..."

Niestety istnieje Bilibino, prawdopodobnie jest ich wiele na całym świecie, a ich operatorzy (kraje i producenci) dobrze go reklamują.

Na naszym poziomie, co robić? To jest pytanie!

Już we Francji, nawet jeśli są one znane i monitorowane, a kolektywy mogą wykazać wady tych starych elektrowni, nie możemy wiele zrobić, więc dla tego zagubionego w tundrze i gdzie indziej to jest jeszcze trudniejsze.
0 x
Projekt konnym-Hybrid - Econology projekt
„Poszukiwanie postępu nie wyklucza zamiłowania do tradycji”
Ahmed
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 12298
Rejestracja: 25/02/08, 18:54
Lokalizacja: Burgundia
x 2963

Re: Bilibino, kolejny wypadek nuklearny?




przez Ahmed » 16/05/17, 15:54

Dirk Pitt, dobrze zrobiłeś, otwierając ten temat i zapewniam cię (przynajmniej w tej kwestii!), miałem to zrobić, odkrywszy, że czasu jest bardzo mało. Ta elektrownia posiada reaktory typu Czarnobyl i jest co najmniej w krytycznej sytuacji. Na razie Rosjanie majstrują przy „rozwiązaniach”, aby uniknąć najgorszego, ale sam projekt całości nie daje nadziei na realne bezpieczeństwo.
0 x
- Przede wszystkim nie wierz w to, co ci mówię.
Dirk Pitt
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2081
Rejestracja: 10/01/08, 14:16
Lokalizacja: Isere
x 68

Re: Bilibino, kolejny wypadek nuklearny?




przez Dirk Pitt » 16/05/17, 15:57

@grelinette:
ok, ale problem jest nadal bardzo różny między bilibino a środkowym francuskim. zasadniczo możemy być przeciwni nuklearnemu i walczyć we Francji o wyjście z tego rodzaju produkcji energii, ale mimo to ryzyko wypadku we Francji jest nadal ograniczone w krótkim okresie przy zainstalowanych urządzeniach. Nie powiedziałem, że nie może być, ale jest ograniczony.
kiedy widzimy warunki tej rośliny, wciąż dużo się kumuluje.
po tym, co możemy dla tego zrobić, na pewno niewiele, dla ciebie i dla mnie, ale celem było po prostu informowanie cię.
0 x
Obraz

Kliknij mój podpis
Ahmed
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 12298
Rejestracja: 25/02/08, 18:54
Lokalizacja: Burgundia
x 2963

Re: Bilibino, kolejny wypadek nuklearny?




przez Ahmed » 16/05/17, 17:04

co możemy dla tego zrobić, na pewno niewiele, ty i ja ...

Tak nie czuje Putin bardzo otwarty na dyskusję ... Roll:
Dobrze jest być świadomym, i że taka suma improwizacji może istnieć, pozostawia marzenie…; niewątpliwie stanowi to wspaniałe zastosowanie „metodologicznego optymizmu”! : Wink:
0 x
- Przede wszystkim nie wierz w to, co ci mówię.
Avatar de l'utilisateur
Flytox
moderator
moderator
Wiadomości: 14138
Rejestracja: 13/02/07, 22:38
Lokalizacja: Bayonne
x 839

Re: Bilibino, kolejny wypadek nuklearny?




przez Flytox » 16/05/17, 20:04

Ahmed napisał:
co możemy dla tego zrobić, na pewno niewiele, ty i ja ...

Tak nie czuje Putin bardzo otwarty na dyskusję ... Roll:
Dobrze jest być świadomym, i że taka suma improwizacji może istnieć, pozostawia marzenie…; niewątpliwie stanowi to wspaniałe zastosowanie „metodologicznego optymizmu”! : Wink:


Wolałbym raczej powiedzieć: „metodologiczna nieświadomość” : Wink:
0 x
Powodem jest szaleństwo najsilniejsze. Powodem mniej silne, że to szaleństwo.
[Eugène Ionesco]
http://www.editions-harmattan.fr/index. ... te&no=4132
Ahmed
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 12298
Rejestracja: 25/02/08, 18:54
Lokalizacja: Burgundia
x 2963

Re: Bilibino, kolejny wypadek nuklearny?




przez Ahmed » 16/05/17, 20:52

To nie to samo? : Lol:
0 x
- Przede wszystkim nie wierz w to, co ci mówię.
moinsdewatt
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 5111
Rejestracja: 28/09/09, 17:35
Lokalizacja: Isere
x 554

Re: Bilibino, kolejny wypadek nuklearny?




przez moinsdewatt » 16/05/17, 21:06

Rosjanie chcą zatrzymać elektrownię Bilibino, gdy budowana jest pływająca elektrownia jądrowa, która jest ciągle odkładana na rozruch.

Pierwsza rosyjska elektrownia jądrowa rozpoczyna testy, ale kiedy dostanie swój uran?

Stocznia Bałtycka w Petersburgu ogłosiła, że ​​rozpocznie od serii testów pierwszej rosyjskiej elektrowni jądrowej, co może obejmować tankowanie jej dwóch meteorytów w centrum miasta 5 milionów ludzi.

Opublikowane w kwietniu 20, 2017 przez Charles Digges

Akademicki Łomonosow był w budowie od ostatnich lat 13. Stępka statku była brzydka w stoczni Sevmash pod Severodvinsk w 2006, ale statek został przeniesiony pod znakiem skandalu do stoczni Baltic w 2008.

Od momentu przybycia tam przetrwał procesy sądowe, postępowania upadłościowe, spory majątkowe, niedobory budżetowe i regularne, ale przedłużające się opóźnienia. Gdy zostanie odholowany z Petersburga do dalekiego wschodu portu Pevek na dalekowschodnim półwyspie Kamczatka w listopadzie 2019, minie prawie dekada opóźnienia i kilka milionów przekroczy budżet.

Po przybyciu zastąpi elektrownię jądrową Chukotka Autonomous Republic elektrownią jądrową Bilibino, którą Rosatom planuje po wycofaniu z eksploatacji.

Rosenergoatom, rosyjskie narzędzie nuklearne, ogłosiło w maju, że Akademicki Łomonosow będzie zasilany do grudnia. Tak się nie stało, a odtąd narzędzie uparcie milczy o tym, kiedy dokładnie rozpocznie się operacja tankowania.

W środę Stocznia Bałtycka ogłosiła, że ​​elektrownia jest gotowa na „złożone testy portowe” i zdecydowano, że wkrótce nastąpi.

..........................

http://bellona.org/news/nuclear-issues/ ... get-fueled
0 x
Avatar de l'utilisateur
Grelinette
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2007
Rejestracja: 27/08/08, 15:42
Lokalizacja: Prowansja
x 272

Re: Bilibino, kolejny wypadek nuklearny?




przez Grelinette » 17/05/17, 14:26

Dirk Pitt napisał:... co możemy dla tego zrobić, prawdopodobnie niewiele, dla ciebie i dla mnie, ale celem było po prostu informowanie cię.

W ostatnich dniach wiele słyszeliśmy o Nicolasie Hulocie jako potencjalnym „aktorze” nowego rządu… Ponadto tego wieczoru oficjalnie zostanie przedstawiona oficjalna lista członków rządu.

Jeśli Nicolat Hulot jest jednym z nich, a dlaczego nie jako minister lub sekretarz stanu ds. Ekologii, być może będzie bardziej dynamiczny w rozmowach z Rosjanami na temat tej fabryki Biblino, która jest potencjalną bombą zegarową. z globalnymi konsekwencjami ... chyba że promieniowanie zatrzyma się na granicy, jak w przypadku Czarnobyla!
0 x
Projekt konnym-Hybrid - Econology projekt
„Poszukiwanie postępu nie wyklucza zamiłowania do tradycji”
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79117
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 10973

Re: Bilibino, kolejny wypadek nuklearny?




przez Christophe » 17/05/17, 17:40

Nie rozmawialiśmy o tym wcześniej ...

Sprawę Bilibino odkryłem dopiero niedawno w dokumencie Arte ... aby uwierzyć, że Rosjanie dobrze się schowali! Dziękujemy za otwarcie tego tematu, więc!

Myślę, że sytuacja jest wyraźnie niebezpieczna i zamiast Rosjan natychmiast zatrzymałbym elektrownię (stacja stacjonarna pozostaje niebezpieczna, ale znacznie mniej niż w przypadku problemów strukturalnych lub powodzi ...), ale Nie jestem poutine ...
0 x

Wróć do „Energie kopalne: ropa, gaz, węgiel i energia jądrowa (rozszczepienie i synteza jądrowa)”

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 282