Silnik na drewno i parę!

Ropa, gaz, węgiel, energia jądrowa (PWR, EPR, fuzja gorąca, ITER), elektrociepłownie gazowe i węglowe, kogeneracja, trójgeneracja. Peakoil, zubożenie, ekonomia, technologie i strategie geopolityczne. Ceny, zanieczyszczenie, koszty ekonomiczne i społeczne ...
Avatar de l'utilisateur
A2E
Éconologue dobre!
Éconologue dobre!
Wiadomości: 235
Rejestracja: 15/12/04, 11:36
Lokalizacja: 16 drzwi hali

Silnik na drewno i parę!




przez A2E » 09/12/08, 11:49

Witam wszystkich !
Przyszedłem tutaj, aby stworzyć ten temat, który według mnie nie istnieje (brak wyników z funkcją wyszukiwania w pliku forum), czyli wytwarzanie prądu za pomocą prostego pieca na drewno.
Ale najpierw szybko wyjaśnię prostą rzecz:
używać pieca na drewno do ogrzewania, wytwarzać ciepłą wodę użytkową za pomocą wężownicy pod i wokół paleniska w wymienniku w zbiorniku, ale także innej wężownicy, tym razem w palenisku w bezpośrednim kontakcie z płomieniami, aby wytworzyć parę, która będzie napędzać silnik, ale nie z oryginalną para, ponieważ w tym przypadku jest to 2- lub 4-suwowy silnik cieplny i zamiast tradycyjnego paliwa kopalnego to para będzie napędzać i obracać ten silnik, pamiętając o zastosowaniu dość dużej chłodnicy samochodowej do skroplenia tej pary do wody, aby ponownie wprowadzić ją do obwodu.
Oczywiście na końcu wału tego silnika znajduje się generator, albo pompa wody, albo maszyna do szycia, albo co tylko chcesz! : Mrgreen:
Czekam na Wasze reakcje i pomysły na temat tego systemu, który wydaje się całkiem „prosty”, ale uważajcie na niebezpieczeństwa związane z parą! : Idea: :|
0 x
Dirk Pitt
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2081
Rejestracja: 10/01/08, 14:16
Lokalizacja: Isere
x 68




przez Dirk Pitt » 09/12/08, 13:28

zamiast tego kładziesz stirlinga i nie masz już problemu niebezpieczeństwa pary pod ciśnieniem. : Chichot:
Jako alpinista od dawna myślałem o piecu na drewno i stirlinga do odosobnionych miejsc.
Pozwoliłoby to uniknąć akumulatorów w schroniskach, które też nie lubią zimna.
bo kiedy potrzebujemy światła w schronisku górskim? Wieczór!
cóż, to dobrze, wtedy też kręci się piec opalany drewnem : Chichot:
0 x
Obraz
Kliknij mój podpis
Avatar de l'utilisateur
A2E
Éconologue dobre!
Éconologue dobre!
Wiadomości: 235
Rejestracja: 15/12/04, 11:36
Lokalizacja: 16 drzwi hali




przez A2E » 09/12/08, 13:37

Tak, myślałem też o Stirlingu (tak jak ty, Christophe), ale jego koszt w porównaniu do kosztu silnika brygowego do regeneracji :zaszokować: Widzisz co mam na myśli :? :| Cały problem tkwi w tym: koszt! :|
0 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Wróć do „Energie kopalne: ropa, gaz, węgiel i energia jądrowa (rozszczepienie i synteza jądrowa)”

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 159