Oszustwa ekologiczne, referencje specjalnego kanału badawczego +

Ogrzewanie, izolacja, wentylacja, VMC, chłodzenie ... krótkie komfort cieplny. Izolacja, energia drewno, pompy ciepła, ale także energię elektryczną, gaz lub olej, VMC ... Pomoc w wyborze i wdrażaniu, rozwiązywanie problemów, optymalizacja, porady i sztuczki ...
Benraio
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 7
Rejestracja: 23/06/09, 17:43

Oszustwa ekologiczne, referencje specjalnego kanału badawczego +




przez Benraio » 24/06/09, 16:47

cześć, nazywam się Benoit Raio, jestem dziennikarzem i przygotowuję raport na temat zielonych oszustw. Dokładniej oszustwa dotyczące wszystkich domowych technologii oszczędzania energii (panele słoneczne, pompa ciepła...). Jeśli tak jest w Twoim przypadku lub słyszałeś o przypadkach oszustw, daj mi znać. Z góry dziękuję.

Benoita Raio
0 x
Avatar de l'utilisateur
słoń
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6646
Rejestracja: 28/07/06, 21:25
Lokalizacja: Charleroi, centrum świata ....
x 7




przez słoń » 24/06/09, 17:06

Witaj, drogi Benraio. Możesz być bardziej dokładny. Po pierwsze, na jakim nośniku publikujesz?
0 x
Elephant Najwyższego Honorowy éconologue PCQ ..... jestem zbyt ostrożna, nie dość bogaty i zbyt leniwy, aby rzeczywiście zapisać CO2! http://www.caroloo.be
Benraio
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 7
Rejestracja: 23/06/09, 17:43

RE: Zielone oszustwa, referencje




przez Benraio » 24/06/09, 17:12

Przygotowuję reportaż dla CANAL PLUS, śledztwo specjalne. Temat dotyczy oszustw ekologicznych, a także zielonego prania (fałszywa reklama ekologiczna). Według moich zielonych informacji o oszustwach, wiele można powiedzieć o energooszczędnych technologiach domowych. To jest źródło mojej prośby
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79126
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 10974




przez Christophe » 24/06/09, 17:35

Witam i zapraszam,

To dobry temat, będzie musiał nas ostrzec przed rozpowszechnieniem!

Oto moja opinia.

Moim zdaniem oszustwo numer 1 dotyczy pomp ciepła:

a) są przedstawiane jako energia „nieskończona” i „niewyczerpana”, jest to fałsz, ponieważ jest to pośrednia energia słoneczna (z wyjątkiem energii geotermalnej na warstwie wodonośnej i nie tylko…)

b) są przedstawiane jako czysta energia: to nieprawda, zależy to od sposobu wytwarzania energii elektrycznej (we Francji CO2 jest „poprawne”, ale w Niemczech lub USA pompa ciepła MOŻE odrzucić więcej CO2 niż kocioł gazowy przy tej samej energii użytkowej). Więc to nadal ogrzewanie elektryczne.

c) ogłoszony COP jest zawsze najlepszy, w warunkach laboratoryjnych. Nigdy nie widzimy terminu COPA (roczny COP!), który jest naprawdę ważny dla użytkownika!

d) nigdy nie mówimy o żywotności instalacji i kosztach jej utrzymania (nieliczne sprężarki pracujące 10 godzin dziennie przekraczają 10 lat życia!)

e) NIGDY nie rozmawiamy o energii pierwotnej w związku z pompami ciepła, ale we Francji trzeba by podzielić COP przez 2.58, aby otrzymać energię pierwotną. Jest to energia pierwotna, która jest brana pod uwagę w DPE!

e bis) FYI, nasz układ słoneczny ma COP 70… a każdy próżniowy układ słoneczny ma COP> 100! (do porównania z 5 najlepszymi pompami ciepła)!

g) oczywiste zawyżenie faktury ma na celu skorzystanie z dotacji, które ostatecznie przynoszą więcej korzyści sprzedawcy niż kupującemu! Ale niestety dotyczy to prawie wszystkiego co jest dotowane...

Wreszcie, jest to z pewnością największe oszustwo (finansowe i moralne) ze wszystkich, ponieważ pod względem obrotów rynek pomp paliwowych jest ogromny!

Jest wspierany przez EdF (który oczywiście woli sprzedawać wystarczająco dużo, aby zasilić pompę ciepła o mocy od 1 do 3 kW zamiast pompy obiegowej kotła o mocy 0.1 kW!).

To tyle jeśli chodzi o wprowadzenie „antypomp ciepła”, ale więcej pomysłów i informacji znajdziesz na tych stronach poświęconych ogrzewaniu termodynamicznemu, na przykład:

a) Czy pompy ciepła są energią odnawialną? Zalety i wady

b) Mały porównanie 3 energii przeprowadzone przez biuro projektowe

c) Energia geotermalna, pompy ciepła, oszczędność energii i emisja CO2

Przekręt numer 2, tym razem ekonomiczny i społeczny, polega na nadużyciu subsydiowania systemów fotowoltaicznych ze szkodą dla innych rozwiązań.

Doskonałe uzasadnienie znajdziesz na tej stronie: fotowoltaika, porównanie termiczne i izolacyjne


Dla reszty na przykład greenwashing producentów samochodów et cie, możesz również skorzystać z naszej wyszukiwarki, np. z Greenwashing .

Ogólnie rzecz biorąc, mamy tendencję do przeładowywania, ponieważ jest to „zielone”.

ps: gdybyś mógł zacytować econologie.com w podziękowaniu w napisach końcowych, byłoby to bardzo miłe!
0 x
Avatar de l'utilisateur
Capt_Maloche
moderator
moderator
Wiadomości: 4559
Rejestracja: 29/07/06, 11:14
Lokalizacja: Ile de France
x 42




przez Capt_Maloche » 24/06/09, 22:01

Ach, to dobrze powiedziane :D

nazywa się to również Zielonym Biznesem
wystarczy, by nieco bardziej pobudzić wzrost przed upadkiem; O nie, przepraszam, mówimy o ujemnym wzroście : Chichot:
0 x
"Konsumpcja jest podobna do pocieszenia wyszukiwania, sposób, aby wypełnić pustkę egzystencjalną rośnie. Z kluczem, dużo frustracji i trochę winy, rosnącej świadomości ekologicznej." (Gérard Mermet)
OUCH, OUILLE, OUCH, Aahh! ^ _ ^
fthanron
Éconologue dobre!
Éconologue dobre!
Wiadomości: 292
Rejestracja: 13/10/07, 17:56
Lokalizacja: Loir et Cher




przez fthanron » 25/06/09, 10:04

Cześć Christophe, czy miałeś na myśli to, co powiedziałeś?
a) są przedstawiane jako „nieskończona” i „niewyczerpana” energia, jest to nieprawda, ponieważ to pośrednia energia słoneczna (z wyjątkiem energii geotermalnej na warstwie wodonośnej i nie tylko...)


Kapitanie Maloche, chciałbym rozróżnić GreenWashing od Green Business w następujących znaczeniach:
Pranie zielone : „ekologiczny” marketing produktu, podczas gdy jego efektywność środowiskowa nie ewoluuje lub tylko na „konwencjonalnych” technicznych modelach rozwoju
Zielony biznes : ekonologia sklep jest graczem w tej branży - produkty ekonomiczne w użyciu, takie jak kamienie ałunu - produkcja „lokalna”, jeśli to możliwe, jak mydła marsylskie - technologie o niskim wpływie na środowisko, takie jak żarówki Megaman

Hej, to zabawne, pisząc to, zdaję sobie sprawę z delikatności niuansu, który wydaje mi się jasny! : Mrgreen:

@+
Ostatnio edytowane przez fthanron 25 / 06 / 09, 10: 14, 1 edytowany raz.
0 x
Frederic
fthanron
Éconologue dobre!
Éconologue dobre!
Wiadomości: 292
Rejestracja: 13/10/07, 17:56
Lokalizacja: Loir et Cher




przez fthanron » 25/06/09, 10:13

Wikipedia zapewnia bardziej szczegółowe podejście niż moje dotyczące zielonego prania: http://fr.wikipedia.org/wiki/Greenwashing

Wow dla zielonego biznesu, według wikipedii: http://en.wikipedia.org/wiki/Green_business
żadnego negatywnego wpływu na globalne lub lokalne środowisko, społeczność, społeczeństwo lub gospodarkę
0 x
Frederic
Avatar de l'utilisateur
nonoLeRobot
Mistrz Kyot'Home
Mistrz Kyot'Home
Wiadomości: 790
Rejestracja: 19/01/05, 23:55
Lokalizacja: Beaune 21 / Paryż
x 13




przez nonoLeRobot » 25/06/09, 11:16

- Jeśli chodzi o pompy ciepła, zgadzam się, ale powiedziałbym prościej, że udajemy, że jest to energia odnawialna, podczas gdy pozostaje ona elektrycznością, być może ulepszoną, ale ogrzewaniem elektrycznym (jądrowym, gazowym i węglowym, nie należy zapominać, że energia wiatrowa i fotowoltaiczna stanowią mniej niż 1,7% energii elektrycznej). Ponadto wymaga to dużo pracy, więc energii i kończy się ochłodzeniem gruntu i uniemożliwieniem wzrostu roślin.

Dobra izolacja lub ogrzewanie słoneczne jest 100 razy lepsze.


- Do zielonego prania dodałbym też duże hybrydy w stylu Lexusa (Prius jest ok, pali tylko ~5L/100), które spalają więcej niż "normalny" samochód, bo są za ciężkie i za mocne. Właściwie umieściłbym wszystko, co jest oszczędne pod względem zużycia paliwa, ale stosuje się do samochodów, które są zbyt ciężkie, zbyt mocne.

- Ekologiczne wakacje, na których robimy tysiące terminali w samolotach, a więc tony nafty, żeby nie odrzucić kilku kilogramów CO2 na miejscu. Nie wolno nam zapominać, że w wakacje to najgorszy środek transportu!
0 x
Avatar de l'utilisateur
słoń
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6646
Rejestracja: 28/07/06, 21:25
Lokalizacja: Charleroi, centrum świata ....
x 7




przez słoń » 25/06/09, 11:41

Masz rację Nonno.

W rzeczywistości ciekawie jest mówić o raporcie:

wkład (lub oszczędność) energii w KWh / inwestycję.

Kilka przykładów:

fotowoltaika (Belgia) 2400 KWh/rok za 20.000 XNUMX euro
energia słoneczna (CWU) 2000 do 4000 KWh/rok za 4 do 7000 euro
izolacja + podwójne szyby: czasami 40.000 10.000 KWh/rok za XNUMX XNUMX euro
zmiana kotła: 1/3 zużycia ogrzewania za 5000 euro.

(oczywiście 2 ostatnie są bardzo zmienne i zależą od stanu domu)
0 x
Elephant Najwyższego Honorowy éconologue PCQ ..... jestem zbyt ostrożna, nie dość bogaty i zbyt leniwy, aby rzeczywiście zapisać CO2! http://www.caroloo.be
Benraio
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 7
Rejestracja: 23/06/09, 17:43

ignorancja techniczna




przez Benraio » 25/06/09, 15:06

Dziękuję za cenne informacje, ale muszę przyznać się do mojej ignorancji: co to jest COP?

Benoit
0 x

Powrót do "Ogrzewanie, izolacja, wentylacja, VMC, chłodzenie ..."

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Majestic-12 [Bot] i goście 237