Ława i bioróżnorodność

Innowacje, pomysły lub patenty na rzecz zrównoważonego rozwoju. Spadek zużycia energii, redukcja zanieczyszczeń, poprawa wydajności lub procesów ... Mity lub rzeczywistość o wynalazkach z przeszłości lub przyszłości: wynalazki Tesli, Newmana, Perendeva, Galeya, Beardena, cold fusion ...
Eco-wyzwanie
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 21
Rejestracja: 06/05/16, 14:18
x 1

Ława i bioróżnorodność




przez Eco-wyzwanie » 20/03/17, 14:56

Bonjour à tous!


Nie wchodząc w zbyt wiele szczegółów, aby uniknąć przesłania rzeki, opracowujemy bazę miejską, aby promować różnorodność biologiczną u podstawy drzewa zamiast krat, które mają niewielkie zastosowanie.


Staramy się zbierać fundusze w drodze głosowania (dla osób zmotywowanych do wspierania nas, potrzebujemy całej pomocy, jaką możemy uzyskać !), aby przejść do fazy testu w terenie.


Powrót społeczności ekonologicznej na tym etapie byłby naprawdę interesujący na wszystkich poziomach w tej dziedzinie! Rozumiem przez to konstruktywną krytykę. :)

Bardziej precyzyjny opis i rozpoczęcie dyskusji> https://blog.defi-ecologique.com/banc-refuge/


Z góry dziękuję wszystkim :)
0 x
phil53
Wielki Econologue
Wielki Econologue
Wiadomości: 1376
Rejestracja: 25/04/08, 10:26
x 202

Re: Ławka i różnorodność biologiczna




przez phil53 » 20/03/17, 19:18

To może być dobre uczucie, ale nie jestem przekonany, że przechodnie odważą się usiąść na ławkach, w których osy i inne małe zwierzęta.
Oczywiście w moim ogrodzie, w kompostowniku i w pasmach pokrytych sianem lub brf osiedlają się pająki. Są ogromne i kwitną.
Bardzo mnie to cieszy, ale zapewniam cię, że moja żona tego nienawidzi. Myślę, że wielu jest jego zdania.
0 x
Ahmed
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 12308
Rejestracja: 25/02/08, 18:54
Lokalizacja: Burgundia
x 2970

Re: Ławka i różnorodność biologiczna




przez Ahmed » 20/03/17, 19:49

Dawanie sobie czystego sumienia poprzez „ochronę” w mieście i na małą skalę masowo zwalczanych na wsi robaków jest „zbyt modne”! : Lol: Roll:
0 x
- Przede wszystkim nie wierz w to, co ci mówię.
Eco-wyzwanie
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 21
Rejestracja: 06/05/16, 14:18
x 1

Re: Ławka i różnorodność biologiczna




przez Eco-wyzwanie » 21/03/17, 07:20

phil53 napisał:To może być dobre uczucie, ale nie jestem przekonany, że przechodnie odważą się usiąść na ławkach, w których osy i inne małe zwierzęta.
Oczywiście w moim ogrodzie, w kompostowniku i w pasmach pokrytych sianem lub brf osiedlają się pająki. Są ogromne i kwitną.
Bardzo mnie to cieszy, ale zapewniam cię, że moja żona tego nienawidzi. Myślę, że wielu jest jego zdania.


To jest oczywiste. Zapewne też, że nie siadam na ławce, którą uważam za zbyt brudną lub że nie skorzystam z tych „krzeseł” (1/3 ławek), które widzimy kwitnące wszędzie w naszych miastach. w szczerym polu i wszystkim. Dziwne jest to, że jesteś obecnie dziewiątą osobą, która nam to powie, ale tych 9 osób, więc możesz na tym usiąść ...


Ahmed napisał:Dawanie sobie czystego sumienia poprzez „ochronę” w mieście i na małą skalę masowo zwalczanych na wsi robaków jest „zbyt modne”! : Lol: Roll:

Prawdą jest, że moglibyśmy tam również siedzieć i nic nie robić i czekać na powszechną pensję, mówiąc, że środowisko będzie stanowić problem dla naszych dzieci. Możesz też przeczytać artykuł i porozmawiać później.
0 x
izentrop
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 13715
Rejestracja: 17/03/14, 23:42
Lokalizacja: Picardie
x 1524
Kontakt :

Re: Ławka i różnorodność biologiczna




przez izentrop » 21/03/17, 09:24

Pierwsze pytanie w FAQ to
„Coraz częściej widzimy w publicznych ogrodach hotele z owadami w ruinie… Polityczny zamach stanu bez dalszych działań. "
To od tej obserwacji, którą rozpoczęliśmy, wspieramy zainteresowanie wykorzystaniem tej ławki dla uchodźców do czegoś innego niż zwykły obiekt miejski.
Banc Refuge: baza miejska w służbie różnorodności biologicznej https://blog.defi-ecologique.com/banc-r ... z4bwfkxmpM
Ich miejsce jest w środku natury i dość daleko od publiczności, ze względu na niedogodności określone przez Phil53.

Nie rozumiem również projektu. Istnieje wiele innych możliwości zwrotu różnorodność biologiczna w miastach :
  • zalesione parki, kwiaty, tarasy i zielone ściany.
  • redukcja oświetlenia za pomocą detektorów ruchu, jednoczesna redukcja strat energii
  • Konserwacja parku hotelowego dla owadów
Znak „Na własne ryzyko” ostrzegający przechodniów?
0 x
Ahmed
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 12308
Rejestracja: 25/02/08, 18:54
Lokalizacja: Burgundia
x 2970

Re: Ławka i różnorodność biologiczna




przez Ahmed » 21/03/17, 09:49

Robienie czegoś bezużytecznego, a ponadto wzmacnia iluzję pozytywnej reorientacji, oznacza zachęcanie do ochrony środowiska kosztem walki z prawdziwym kryzysem ekologicznym ... To spektakl akcja zamiast akcji.

„Ławka i różnorodność biologiczna”: czy nie jest to nieświadomy sposób zilustrowania faktu, że zajmujemy stanowisko w kwestii różnorodności biologicznej? : Lol:
0 x
- Przede wszystkim nie wierz w to, co ci mówię.
dede2002
Wielki Econologue
Wielki Econologue
Wiadomości: 1111
Rejestracja: 10/10/13, 16:30
Lokalizacja: Genewa wsi
x 189

Re: Ławka i różnorodność biologiczna




przez dede2002 » 21/03/17, 11:05

Cześć,

Czy jest to podejście do oswajania ludzi w miastach z różnorodnością biologiczną? czy też przyzwyczaić bioróżnorodność do życia w mieście, kiedy na wsi już nie będzie ...? (Jak ogrody zoologiczne w celu „ochrony” wymarłych gatunków?)

@ Phil53, w moim ogrodzie mam też wiele pająków biegnących po osłonach martwych liści, ale lubię pająki :P .
Osy nie żerują, więc jeśli wokół tych „bioróżnorodnych” ławek są jakieś publiczne ławki, to dlatego, że ludzie upuszczają część swojej przekąski na miejscu ...
0 x
Eco-wyzwanie
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 21
Rejestracja: 06/05/16, 14:18
x 1

Re: Ławka i różnorodność biologiczna




przez Eco-wyzwanie » 22/03/17, 08:55

Dziękujemy za opinię!


Jeśli dobrze podsumuję, są więc tylko przeciwnicy =)
Szczerze mówiąc, naprawdę rozumiem twoją opinię tak bardzo, jak uważam, że powinna być wyważona

Pozwalam sobie odpowiedzieć trochę lakonicznie, ale przede wszystkim po to, by uniknąć pozostawienia w rzece wiadomości eh.


izentrop napisał:Nie rozumiem również projektu. Istnieje wiele innych możliwości zwrotu różnorodność biologiczna w miastach

Jest dokładnie punkt „Podnoszenie ludzkiej świadomości w zakresie środowiska”, kluczowy punkt naszego projektu. Umieszczenie paneli informacyjnych na entomofaunie nie jest złe! Dając ludziom możliwość wejścia na platformę, która mówi im o ich lokalnej faunie, prawda?
W sprawie utrzymania istniejącego parku hotelowego dla owadów w każdym przypadku zgadzamy się. Ale trzeba też pamiętać, że 15 lat temu, kiedy pierwsze hotele pojawiały się liczniej, wielu ekologów i przyrodników zbuntowało się przeciwko „komu zależy na hotelach, to właśnie środowisko naturalne „musimy ratować!” (co jest prawdą w tym przypadku). Na przykład to, co wyewoluował wygląd.


Aby uzyskać precyzję i informacje zwrotne na temat wszystkich dotychczasowych uwag:

phil53 napisał:To może być dobre uczucie, ale nie jestem pewien, czy przechodnie odważą się usiąść na ławkach, w których osy i inne małe zwierzęta.

Myśl została nam dana teraz 12 razy i zawsze przez ludzi, którzy byliby gotowi na niej usiąść :)
0 x
phil53
Wielki Econologue
Wielki Econologue
Wiadomości: 1376
Rejestracja: 25/04/08, 10:26
x 202

Re: Ławka i różnorodność biologiczna




przez phil53 » 22/03/17, 11:57

dede2002 napisał:Cześć,

Czy jest to podejście do oswajania ludzi w miastach z różnorodnością biologiczną? czy też przyzwyczaić bioróżnorodność do życia w mieście, kiedy na wsi już nie będzie ...? (Jak ogrody zoologiczne w celu „ochrony” wymarłych gatunków?)

@ Phil53, w moim ogrodzie mam też wiele pająków biegnących po osłonach martwych liści, ale lubię pająki :P .
Osy nie żerują, więc jeśli wokół tych „bioróżnorodnych” ławek są jakieś publiczne ławki, to dlatego, że ludzie upuszczają część swojej przekąski na miejscu ...

Dede, jeśli byłeś nawet na proponowanym linku, zobaczysz, że nie ma nic do przeglądania, a kiedy widzę te bardzo czyste ławki, wyobrażam sobie je w prawdziwym życiu z dużą ilością resztek mac-do lub kebabu ozdobione niedopałkami lub gumą do żucia posadzonymi w otworach przeznaczonych dla owadów.
Na stronie, aby zobaczyć ten wszechświat odkażony tym rozklekotanym drzewem otoczonym ławką, myślę o podrapaniu kory, aby zobaczyć, czy w bagażniku nie ma gniazda USB i terminalu Wi-Fi.
Podsumowując, Defi-eco, z mojego punktu widzenia nie jest to rozwiązanie, które przywróci owady. Potrzebują korzystnego dla nich wszechświata. W takim przypadku znajdą się gdzie zagnieździć.
W ten sposób zachowujesz 100m2 przed lasem i proponujesz tubylcom mieszkać na 10th piętrze budynku, który zajął miejsce lasu.
To tylko moja opinia.
0 x
Eco-wyzwanie
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 21
Rejestracja: 06/05/16, 14:18
x 1

Re: Ławka i różnorodność biologiczna




przez Eco-wyzwanie » 22/03/17, 13:06

phil53 napisał:Dede, jeśli byłeś nawet na proponowanym linku, zobaczysz, że nie ma nic do przeglądania, a kiedy widzę te bardzo czyste ławki, wyobrażam sobie je w prawdziwym życiu z dużą ilością resztek mac-do lub kebabu ozdobione niedopałkami lub gumą do żucia posadzonymi w otworach przeznaczonych dla owadów.


To ryzyko. Ale nie rozumiem, że z tego rozumowania nie tworzymy parku przyrody, ponieważ ludzie ryzykują rzucanie tam oponami?


phil53 napisał:Na stronie, aby zobaczyć ten wszechświat odkażony tym rozklekotanym drzewem otoczonym ławką, myślę o podrapaniu kory, aby zobaczyć, czy w bagażniku nie ma gniazda USB i terminalu Wi-Fi.


Sprzeciwiamy się połączonym obiektom z wielu powodów, ale należało nas zapytać. Stamtąd potępię projekt rzeczy, które się tam nie pojawiają ...


phil53 napisał:Podsumowując, Defi-eco, z mojego punktu widzenia nie jest to rozwiązanie, które przywróci owady. Potrzebują korzystnego dla nich wszechświata. W takim przypadku znajdą się gdzie zagnieździć.


Nigdy nie mieliśmy bezwstydu, by powiedzieć, że uratujemy świat, po prostu, że chcieliśmy być częścią zmiany, inaczej nie przyszlibyśmy tutaj, aby zaryzykować rzucenie kamieniami. Nawiasem mówiąc, nigdy nie przestajemy krzyczeć, że lepiej byłoby mieć szerokie uznanie dla środowiska ... Między innymi poprzez nasz panel edukacyjny.


phil53 napisał:W ten sposób zachowujesz 100m2 przed lasem i proponujesz tubylcom mieszkać na 10th piętrze budynku, który zajął miejsce lasu. To tylko moja opinia.


Aby być uczciwym w metaforze, powinniśmy raczej powiedzieć, że przyjdziemy zrobić wystawę na tubylcach, aby piły łańcuchowe były świadome błędu, który popełniły, ponieważ nie mamy więcej środków niż na potępienie id '' zatrzymać piły łańcuchowe.
0 x

Wróć do „Innowacje, wynalazki, patenty i pomysły na zrównoważony rozwój”

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 123