CIAT CAP Caleo 60H LOUD

A jeśli oni naprawy, zamiast rzucać i zmienić? Odkryj na nowo przyjemność samemu napraw. Jak zdiagnozować problem lub znaleźć części zamienne? Naprawa jest sam sposób, aby zaoszczędzić na ogół pieniądze!
JLB29P
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 39
Rejestracja: 19/06/09, 15:41
Lokalizacja: Brest

CIAT CAP Caleo 60H LOUD




przez JLB29P » 12/03/11, 12:54

Od 60 roku jestem wyposażony w pompę ciepła CIAT Caléo 2008H mono

Po stronie hałasu jest to nie do zniesienia, pozwalam ci być sędzią
http://www.youtube.com/watch?v=rwL_Ffh3ewY
oraz liczne interwencje instalatora i działu technicznego CIAT, bardzo mały filtr często się zapycha i za każdym razem, gdy następuje przerwa w dostawie prądu, pompa ciepła odmawia ponownego uruchomienia, tak jakby filtr był zatkany (alarm d3.0).
Jedyne proponowane rozwiązanie: przesunąć pompę ciepła, aby przestała słyszeć hałas (co spowoduje skargi 3 sąsiadów), ale nic, aby wyeliminować przyczynę.
Popełniłem błąd akceptując ten model, ponieważ na papierze jego poziom dźwięku był niższy niż u konkurencji!
Mamy rok 2011, a hałas wciąż jest tak samo głośny, a przede wszystkim poniżej +6°C.
Instalator popełnił kolejny błąd, łącząc go ze sztywnymi rurami, co powodowało znaczne wibracje, aż do wyrwania amortyzatorów.
Czy ktoś spotkał się już z tego typu sytuacją?
dziękuję
0 x
Mają dość duże ambicje, aby nie stracić z oczu w ich realizacji.
dedeleco
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 9211
Rejestracja: 16/01/10, 01:19
x 10




przez dedeleco » 12/03/11, 13:28

Przy hałasie zajrzyj do wnętrza wentylatora czy nie ociera się o coś metal, drut, zwierzę, ślimak, czy jego wałek jest dobrze nasmarowany (wlej do niego olej) lub czy jest dobrze wyważony (np. skrzywiona lub brakująca łopatka) ) lub brak gumowego mocowania.
Sprawdź, odkształcając jego podporę, czy hałas się zmienia.
Obróć go powoli lub szybko ręcznie, aby lepiej widzieć.

Moim zdaniem jest duży błąd anormalny i instalator nie jest w stanie rozwiązać problemu, którego nie został nauczony lub nie chce przyznać się do swoich błędów.

Musisz szukać wskazówek jak detektyw, otwarty na wszelkie możliwości.
0 x
JLB29P
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 39
Rejestracja: 19/06/09, 15:41
Lokalizacja: Brest

CIAT CAP Caleo 60H LOUD




przez JLB29P » 12/03/11, 17:35

https://www.econologie.com/forums/pac-ciat-c ... 10581.html

Rzeczywiście, instalator popełnił duży błąd i nie chce widzieć związku przyczynowo-skutkowego, tym bardziej, że rzeczoznawca na zlecenie działu prawnego mojego ubezpieczenia wydał taki sam werdykt jak CIAT: „trzeba przestawić pompę ciepła” (co znajduje się w rogu 2 ścian, co z pewnością nie tłumi hałasu).
Co ciekawe, odkąd zagroziłem, że wrzucę to nagranie do sieci i rozpowszechnię ogłoszenie w gazetach i lokalnych biuletynach miejskich, reaguje.
Mam pewne doświadczenie z klimatyzatorami przemysłowymi 40 lat temu, w czasach, gdy były one znacznie głośniejsze, więc to mnie odmładza!
Są dwa wentylatory, a rytm około 2 Hz wydaje mi się wynikać z połączenia dwóch dźwięków o bardzo bliskiej częstotliwości. Nie pomyślałem o niewyważeniu wentylatorów, które wydają się być w dobrym stanie i od początku wydawałem ten dźwięk; dlatego pomyślałem o wadliwej maszynie.

Bardziej zastanawia mnie to, że sprężarka wydaje dźwięk betoniarki, ale tylko wtedy, gdy uruchamia się ponownie po kilku godzinach bezczynności (około 05 rano) i gdy jest zimno (mniej niż 6 lub 7°C).
Czego oczywiście żaden z ekspertów ani techników nie miał okazji usłyszeć, ani ja nagrać, bo to mnie budzi.
Dziękuję dedeleco za te sugestie.
0 x
Mają dość duże ambicje, aby nie stracić z oczu w ich realizacji.
dedeleco
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 9211
Rejestracja: 16/01/10, 01:19
x 10




przez dedeleco » 12/03/11, 19:29

Hałas skrobania metalu lub kamyków (betoniarka) może wskazywać na problem braku smarowania lub martwego łożyska podczas rozruchu w sprężarce, olej długo krąży podczas rozruchu, zwłaszcza gdy jest zimny, gdzie jest lepki? ???
Lub obiekt, który uderza w łopatki wentylatora i potrzebuje czasu, aby się od nich oddalić po wielu wstrząsach ????
Hałas może być uderzeniem między wentylatorami, przy 50 hercach + -epsilon (test mający na celu spowolnienie wentylatora poprzez zablokowanie jego wlotu powietrza na kilka sekund, aby spowolnić go i zobaczyć wzrost częstotliwości), a także coś ocierającego się szarpnięciami ?

Biorąc pod uwagę brak, dobrze jest znaleźć pompę ciepła tej marki, która dobrze się sprawdza (w ich sklepie?) i wykorzystać ją jako punkt odniesienia, aby poprosić o wymianę wszystkiego, ponieważ wymaga naprawy.
Upierajcie się, że jeśli tak dalej pójdzie, wszyscy zobaczymy markę Aqualis Caleo, ekologiczną alternatywę, na wielu postach, a nie tylko na temat ekonologii!!

Nowa pompa ciepła nie może być naprawiana przez Ciebie!!

Podczas demontażu obserwuj wszystko dokładnie, czy wentylatory nie ocierają się lub nie zostały uderzone narzędziem o łopatki. czy brak cichego bloku itp... ??

Idź szybko do sądu po zeznaniu komornika wszystkich faktów, listem poleconym, z twoim ubezpieczeniem, aby uchronić cię przed przyszłymi fałszywymi oświadczeniami z raportem komornika i błędami w raporcie twojego rzeczoznawcy ubezpieczeniowego, jak widziałem z moim ubezpieczeniem na złe wykonanie, a nawet mojego prawnika ubezpieczeniowego, który nic nie napisał o to, o co prosiłem, i zapomniał części, ponieważ miał umowy z ubezpieczeniem mojego przeciwnika architekta!!
Ubezpieczenia biorą tych samych ekspertów i prawników, którzy są bardzo dobrymi przyjaciółmi i świadczą sobie wzajemne usługi, przynajmniej polecając się do pracy!!
0 x
JLB29P
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 39
Rejestracja: 19/06/09, 15:41
Lokalizacja: Brest

CIAT CAP Caleo 60H LOUD




przez JLB29P » 12/03/11, 20:30

Zrezygnowałem ze sprowadzenia komornika, akustyka, z którym się kontaktowałem w celu wykonania pomiarów, które powinny być włączone do protokołu komorniczego, wskazując mi, że jego usługa (ok. 1000 euro) nie gwarantuje zarejestrowania hałasu, jeśli występuje tylko przy zimnej pogodzie, a 2 ekspertów, którzy interweniowali z tą samą diagnozą (przenieś pompę ciepła), nie pomogłoby mi.
Poza tym ani razu nie musiałem podpisywać listu przewozowego, odbioru robót, więc mam tylko słowo na dowód licznych interwencji, z których wymiar sprawiedliwości nie może być zadowolony, gdyby do tego doszło. Czego inżynier ogrzewania nie ośmieli się zakwestionować twarzą w twarz, jego prawnika to nie obchodzi.
Moim błędem było zapłacenie rachunku, gdy problem pojawił się od samego początku.
Naiwnie liczyłem na fachowość inżyniera ogrzewania (sam byłem rzemieślnikiem i dbałem o prawidłowe działanie moich produktów).
Zdecydowałem się więc wywrzeć presję na ich portfel, grożąc udziałem w dyskredytowaniu instalatora poprzez publiczne wystawienie jego niekompetencji. Dla technika CIAT, a raczej jego agencji, musiałem wysłać dość zjadliwy list do CEO, ponieważ obsługa posprzedażna lub obsługa klienta była nieosiągalna...
Wszystkie twoje uwagi są istotne i informuję instalatora! moim celem nie jest zrekompensowanie mu krzywdy, którą mi wyrządził, ale posiadanie dobrze działającej pompy ciepła.
Dziękujemy!
0 x
Mają dość duże ambicje, aby nie stracić z oczu w ich realizacji.
przekraczać
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 190
Rejestracja: 12/12/05, 15:16
Lokalizacja: Tajlandia

Re: PAC CIAT Caléo 60 GODZIN HAŁAS




przez przekraczać » 26/03/11, 02:46

JLB29P napisał:....wiele interwencji instalatora i działu technicznego CIAT...


Co dokładnie tam zrobili?
Tam masz problem z niewyważeniem części wentylacyjnej co powoduje wibracje obudowy twojej pompy ciepła między innymi ten problem może być też spowodowany zbyt dużą różnicą ilości powietrza nawiewanego a ilością powietrza pulsującego, w tym przypadku jest to wada konstrukcyjna, jeśli tak nie jest to wymień wentylatory i sprawdź wszystkie mocowania i tłumiki... technik wygląda na niekompetentnego jak za często!!!
Hałas sprężarki musi wynikać z konstrukcji jednostki, nawet jeśli hałas betoniarki był natychmiastowy, dlatego należy go wymienić w ramach gwarancji.

Powodzenia dla Ciebie i sąsiadów.
0 x
Szacunek !!!
JLB29P
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 39
Rejestracja: 19/06/09, 15:41
Lokalizacja: Brest

CIAT CAP Caleo 60H LOUD




przez JLB29P » 26/03/11, 09:43

Instalator musiał najpierw przerobić swoje elastyczne połączenie rurowe na wylocie pompy ciepła, ponieważ jego sztywne połączenie spowodowało, że maszyna wibrowała tak bardzo, że zerwała swoje ciche bloki; potem były liczne interwencje (alarm d3.0) na "zablokowany filtr". Trzeba powiedzieć, że ten filtr (producent) nie ma nic wspólnego z tymi, które wkłada się we wlot na dopływ wody (około 1 litra), ale jest pośredni między gilzą a filiżanką, źle umiejscowiony i trudny do demontażu!
Ponieważ ogrzewanie podłogowe montowałem sam, a centralne przez instalatora pompy ciepła, trudno było twierdzić, że on sam jest odpowiedzialny, chociaż przepłukałem rury PE, a nie mam dowodu, że przepłukał swoje (PE i miedź, a więc spawy, boraks itp).
Później „odkrył”, że ilość wody jest niewystarczająca i dodał zbiornik buforowy. Wtedy przystanki były rzadsze.
Wystąpiły wówczas nieprawidłowości (bezzwłoczne ponowne uruchomienie pompy ciepła), podczas gdy według mojej wiedzy sprężarka nie powinna uruchamiać się ponownie przed ponownym zrównoważeniem ciśnienia.
Tutaj producent interweniował i wymienił elektrozawór i karty elektroniczne (bez mojego raportu) i podkreślając, że był to wyjątkowy gest handlowy, instalator nie zapisał się na przedłużenie gwarancji! (co nie jest problemem klienta końcowego).
CIAT obwinił mnie również o awarię pompy ciepła, twierdząc, że jeśli napięcie w sieci będzie niewystarczające, elektronika ulegnie uszkodzeniu! Do mnie należy udowodnienie czegoś przeciwnego!
Wydaje się, że prawdą jest, że w Bretanii i PACA EDF dokonuje zrzutu obciążenia w okresach wysokiego zużycia (chociaż pytany EDF odpowiada odwrotnie); ale przyznajmy. Pracowałem w kilku biurach projektowych elektroniki i większość sprzętu jest teraz chroniona przed przepięciami, ale także przed nadmiernymi spadkami napięcia poprzez wyłączenie; ponowne uruchomienie, w zależności od typu urządzenia, automatyczne lub ręczne.
Jeśli to, co mi powiedziano, jest prawdą, byłaby to wada projektowa!
Ponownie dochodzi do zatrzymania przy każdym dobrowolnym lub przypadkowym odcięciu prądu oraz z powodu osadów osadzonych w filtrze! Usuwanie osadu jest zaplanowane i zostanie przeprowadzone przez instalatora, jeśli rozwiąże on problem hałasu, lub przez zawodnika, jeśli nie będzie w stanie tego zrobić.
Gdy wszystko działa dobrze, to urządzenie jest bardzo przyjemne i na chwilę obecną stosunkowo ekonomiczne, ale tutaj miałem pecha.
Dziękuję za interwencję.
0 x
Mają dość duże ambicje, aby nie stracić z oczu w ich realizacji.
przekraczać
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 190
Rejestracja: 12/12/05, 15:16
Lokalizacja: Tajlandia

Re: PAC CIAT Caléo 60 GODZIN HAŁAS




przez przekraczać » 26/03/11, 16:48

JLB29P napisał:
CIAT obwinił mnie również o awarię pompy ciepła, twierdząc, że jeśli napięcie w sieci będzie niewystarczające, elektronika ulegnie uszkodzeniu! Do mnie należy udowodnienie czegoś przeciwnego!


Jeśli część elektroniczna jest zasilana, jak to często bywa, przez zasilacz impulsowy, wiedz, że mogą one działać ze zmiennym napięciem przemiennym między 90 a 250 V bez różnicy na wtórnym ... Stamtąd do uszkodzenia elektroniki również przez zasilanie sieciowe słaby, nigdy tego nie widziałem, nigdy...za mocny, tak...za słaby nie...jeśli za słaby, elektronika już nie działa...jestem bardzo ciekawy, czy dają mi przykład elementu elektronicznego, który może zawieść przy zbyt niskim napięciu sieciowym... przytłaczająca niekompetencja!

Nie ma powodu... tak bardzo mnie smuci widok takiej historii o sprzęcie, który u podstaw jest na pewno bardzo dobry, ale zmasakrowany przez ich super "Technika" instalacji... A przede wszystkim to nigdy nie jest ich wina... naprawdę plusy!!!
0 x
Szacunek !!!
dedeleco
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 9211
Rejestracja: 16/01/10, 01:19
x 10




przez dedeleco » 27/03/11, 01:47

Całkowicie się zgodzę z przekroczeniem, szkoda, bo przy odcięciu prądu EDF, np. po piorunie w oddali, czy awarii, pompa ciepła musi być tak zaprojektowana, żeby nie zepsuła się z tym nieplanowanym zatrzymaniem i napięciem zbyt niskim, a potem zerowym. !!

Moje oszustwo PAC oparło się temu wiele razy!!


To niesamowite, jakie złe czasy mają niektórzy zawodowcy!!!

Zresztą nic nie dowodzi, że masz niewystarczające napięcie sieciowe i nie możesz nic z tym zrobić!!.

Mam sprawę gdzie indziej, bo na końcu długiej linii EDF napięcie jest niskie przy bardzo niskich temperaturach, wszyscy pompują linię przede mną i mogę po prostu uruchomić kuchenkę mikrofalową sam (i nadal), nawet piekarnik do gotowania i na szczęście ogrzewam się drewnem!!


Biorąc pod uwagę twoją listę skumulowanych błędów, jest to niewystarczający projekt.
0 x
JLB29P
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 39
Rejestracja: 19/06/09, 15:41
Lokalizacja: Brest

CIAT CAP Caleo 60H LOUD




przez JLB29P » 22/05/11, 20:21

Po problemach z hałasem
http://www.youtube.com/watch?v=rwL_Ffh3ewY
oto teraz te z filtra!
od instalacji w 2008 roku filtr dość często się zapychał; Serwis posprzedażowy CIAT przyjeżdżał kilka razy, po czym instalator przejął kontrolę.
Ponieważ nadal nie zgadzam się z tym instalatorem, który odmawia wymiany tej pompy ciepła i proponuje tylko jej przeniesienie (tak, żeby hałas przeszkadzał sąsiadom, a nie nam), wezwałem inną firmę do czyszczenia ogrzewania podłogowego, instalacji grzewczej (grzejników) i obwodu łączącego zbiornik z pompą ciepła.
W części mieszkalnej bez osadu, ale w elastycznych przewodach łączących pompę ciepła z podgrzewaczem wody kilka cm2 kamienia!
Myśleliśmy, że wnętrze miękkich rur się rozpada, ale ponieważ te płatki są przyciągane przez magnes, myślimy o metalicznej emalii lub farbie (nie o miedzi, która jest niemagnetyczna)! niektóre z tych łusek mają wymiary około 5 mm x 5 mm.
Widok sita ogrodowego o oczkach 2mm.
Obraz

Nic dziwnego, że filtr się zatkał, ale bardziej zaskakujące jest to, że stało się to od czasu instalacji!
Czy otrzymałem balon, którego cewka już się rozpadała? Ale co zrobiłaby farba lub emalia w serpentynie?
0 x
Mają dość duże ambicje, aby nie stracić z oczu w ich realizacji.

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "awarii, usterek i napraw: naprawić samodzielnie? "

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Google Adsense [Bot] i goście 141