ETAI RTA przejrzyj oszustwo e-RTA (Digital Automobile Technical Review)

A jeśli oni naprawy, zamiast rzucać i zmienić? Odkryj na nowo przyjemność samemu napraw. Jak zdiagnozować problem lub znaleźć części zamienne? Naprawa jest sam sposób, aby zaoszczędzić na ogół pieniądze!
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79315
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11040

ETAI RTA przejrzyj oszustwo e-RTA (Digital Automobile Technical Review)




przez Christophe » 07/05/17, 13:57

Tydzień temu kupiłem magazyn motoryzacyjny w wersji cyfrowej (e-RTA lub eRTA), bardzo dobrze wspominałem ich wersje papierowe, więc nie wahałem się ani chwili. Cena 24.90 € za wersję cyfrową ... jeśli oszczędza rachunki za garaż, jest tania ...

Tylko tutaj wynik jest katastrofalny: kilka wyjaśnień, brak ilustracji, brak globalnego pliku PDF do wydrukowania ... Krótko mówiąc, nic nie nadaje się do użytku ...

W tej chwili nie otrzymałem odpowiedzi na mój e-mail ze skargą wysłany w ciągu godziny od zakupu. Mimo to zapytałem, czy to „normalne” ...

Tym bardziej rozczarowujące jest to, że na wszystkich stronach ich witryny widnieje napis „Zadowolony lub zwrócono pieniądze” ...

Szybkie badanie (oczywiście zrobione a posteriori ...) potwierdza dość uogólnione oszustwo na wersjach cyfrowych: http://www.60millions-mag.com/forum/com ... 23232.html

2 zrzuty ekranu „nicości” z mojej wersji cyfrowej:

eRTA2.png
eRTA2.png (22.79 KiB) Oglądane 15987 razy

eRTA.png
eRTA.png (17.72 KiB) Oglądane 15987 razy


Krótko mówiąc, myślę, że RTA opiera się na reputacji z przeszłości ... i to jest dość haniebne ...
0 x
Avatar de l'utilisateur
Did67
moderator
moderator
Wiadomości: 20362
Rejestracja: 20/01/08, 16:34
Lokalizacja: Alzacja
x 8685

Re: ETAI RTA zauważy oszustwo e-RTA (Digital Automobile Technical Review)




przez Did67 » 07/05/17, 15:21

Czy to jest RTA ??? Albo inteligentni ludzie, którzy mniej lub bardziej legalnie używają akronimu ???
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79315
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11040

Re: ETAI RTA zauważy oszustwo e-RTA (Digital Automobile Technical Review)




przez Christophe » 07/05/17, 15:44

Niestety tak...

Przeszedłem przez stronę http://www.etai.fr/ który odwołuje się do witryny https://www.revue-technique-auto.fr/ na początku sprzedaży ...

Po zakupie dostęp do e-RTA odbywa się na http://online.revue-technique-auto.fr/

Jak powiedziałem powyżej, tym bardziej niefortunne jest, że wersje papierowe były naprawdę dobrej jakości ... w końcu nic nie mówi, że 100% wersji cyfrowych jest fałszywych ... ale kilka z nich jest oczywiście ... zobacz inne referencje na stronie 60 Million Consumers ...
0 x
Avatar de l'utilisateur
Did67
moderator
moderator
Wiadomości: 20362
Rejestracja: 20/01/08, 16:34
Lokalizacja: Alzacja
x 8685

Re: ETAI RTA zauważy oszustwo e-RTA (Digital Automobile Technical Review)




przez Did67 » 07/05/17, 19:04

Właściwie korzystałem z wersji papierowej 30 lub 40 lat temu ... To było najlepsze! To było technicznie bezbłędne, ale zrozumiałe dla nieprofesjonalnego ...
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79315
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11040

Re: ETAI RTA zauważy oszustwo e-RTA (Digital Automobile Technical Review)




przez Christophe » 07/05/17, 19:41

Tak, absolutnie, stąd mój zakup wersji cyfrowej „z pewnością”… cóż, wszystko się zmieniło…
0 x
Ahmed
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 12307
Rejestracja: 25/02/08, 18:54
Lokalizacja: Burgundia
x 2968

Re: ETAI RTA zauważy oszustwo e-RTA (Digital Automobile Technical Review)




przez Ahmed » 07/05/17, 22:07

Zrobił, bezmyślnie napisałeś coś przeciwnego do tego, co chciałeś powiedzieć:
Technicznie było bez zarzutu, ale inzrozumiałe dla amatora ...

Owszem, lepiej mieć w tej sprawie minimum wiedzy, bo te książki w żadnym wypadku nie stanowią podręczników nauki mechaniki samochodowej ...
0 x
- Przede wszystkim nie wierz w to, co ci mówię.
Janic
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 19224
Rejestracja: 29/10/10, 13:27
Lokalizacja: bordowy
x 3491

Re: ETAI RTA zauważy oszustwo e-RTA (Digital Automobile Technical Review)




przez Janic » 08/05/17, 08:14

ponadto jakość spadła w ciągu 30 lat: kiepskie zdjęcia, brak rysunków wyjaśniających, usunięcie mechanicznego nacięcia itp ... mają być skierowane do dużej publiczności majsterkowiczów, znajdują więcej wyjaśnień w Internecie niż w tym książka.
0 x
„Tworzymy naukę za pomocą faktów, takich jak tworzenie domu z kamieniami: ale gromadzenie faktów nie jest już nauką, a stos kamieni to dom” Henri Poincaré
Ahmed
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 12307
Rejestracja: 25/02/08, 18:54
Lokalizacja: Burgundia
x 2968

Re: ETAI RTA zauważy oszustwo e-RTA (Digital Automobile Technical Review)




przez Ahmed » 08/05/17, 08:26

... te znajdują więcej wyjaśnień w Internecie niż w tej książce.

To prawda, ale do zaleceń, które można znaleźć w sieci, należy podchodzić z dużą ostrożnością, ponieważ umiejętności współpracowników są zmienne i niezbyt jednorodne (obok rzetelnych porad może pojawić się całkowicie nieodpowiedni sposób postępowania *).

* Widziałem rzeczy, które przyprawiają Cię o dreszcze! Roll:
0 x
- Przede wszystkim nie wierz w to, co ci mówię.
Avatar de l'utilisateur
chatelot16
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6960
Rejestracja: 11/11/07, 17:33
Lokalizacja: angouleme
x 264

Re: ETAI RTA zauważy oszustwo e-RTA (Digital Automobile Technical Review)




przez chatelot16 » 08/05/17, 09:54

dawno temu magazyn motoryzacyjny był dobrym sposobem na szkolenie mechaników ... w czasach renault4 czy simca1000 nauczyliśmy się tam wielu rzeczy

wtedy im bardziej skomplikowany samochód, tym mniejsza grubość rta: oznacza to, że nie ma już tego, co jest potrzebne

kiedy kupowałem RTA, żeby wybrać samochód ... to w RTA zobaczyłem oryginalną jakość przedniej części Citroena GS i to sprawiło, że chciałem go kupić

teraz, kiedy czytam RTA dowolnego samochodu, to mnie obrzydza

to jest poważny problem ekologiczny ... samochód najwyższej możliwej jakości wciąż się psuje: więc najważniejsza jest to, aby nigdy się nie zepsuć, ale mieć odpowiednią dokumentację, aby go naprawić: jeśli właściciel nie ma dostępu do dokumentacji jest on zobowiązany zlecić pracę mechanikowi marki, a to nie jest nawet gwarancją dobrych rezultatów: widzę wokół siebie mnóstwo ludzi, którzy mają zmasakrowany samochód przez warsztat marki samochodowej: samochody te zostaną złomowane przed osiągnięciem wieku po ogromnym marnotrawstwie części, które zostały niepotrzebnie zmienione

głównym kryterium ekologicznej jakości samochodu jest kilkuprocentowa redukcja zanieczyszczeń, niekoniecznie prawdziwa, lub jakość dokumentacji technicznej pozwalająca na jego utrzymanie i naprawę przez długi czas.

należałoby prowadzić prawdziwą politykę ekologiczną, aby wymagać dobrej dokumentacji dostarczonej przez producenta ... jednoznacznie uznać samochód dostarczony bez dokumentacji za oszustwo: w tym dostęp do komputera samochodu przez klienta!

uprawiać politykę, aby przybrała formę prawa! że ktokolwiek kupi używany samochód może zażądać informacji od producenta ... ponieważ często zdarza się, że pierwszy właściciel nie jest zainteresowany dokumentem, ponieważ kupuje nowe samochody i sprzedaje je zanim dojdzie do awarii
1 x
Avatar de l'utilisateur
Did67
moderator
moderator
Wiadomości: 20362
Rejestracja: 20/01/08, 16:34
Lokalizacja: Alzacja
x 8685

Re: ETAI RTA zauważy oszustwo e-RTA (Digital Automobile Technical Review)




przez Did67 » 08/05/17, 15:55

Ahmed napisał:Zrobił, bezmyślnie napisałeś coś przeciwnego do tego, co chciałeś powiedzieć:
Technicznie było bez zarzutu, ale inzrozumiałe dla amatora ...

Owszem, lepiej mieć w tej sprawie minimum wiedzy, bo te książki w żadnym wypadku nie stanowią podręczników nauki mechaniki samochodowej ...


Przynajmniej raz się nie zgadzamy: chociaż nie jesteśmy mechanikami, RTA sprzed 30 czy 40 lat były „zrozumiałe” - były zdjęcia, z małymi a, b, c, które oznaczały pomieszczenie ... Więc nawet gdy nie byliśmy profesjonalistami, rozumieliśmy! W tym sensie: wiedzieliśmy, co robić. Ostatecznie "pracowałem" tylko na samochodach studenckich z lat 80 .: 2CV, 4L, VW combi ...
0 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "awarii, usterek i napraw: naprawić samodzielnie? "

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 122