Zespół odsiarczania do akumulatora ołowiowego

A jeśli oni naprawy, zamiast rzucać i zmienić? Odkryj na nowo przyjemność samemu napraw. Jak zdiagnozować problem lub znaleźć części zamienne? Naprawa jest sam sposób, aby zaoszczędzić na ogół pieniądze!
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79332
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11046

Zespół odsiarczania do akumulatora ołowiowego




przez Christophe » 28/01/11, 12:06

Oto schemat montażu i objaśnienie odsiarczania akumulatorów ołowiowych z pulsującym sygnałem prostokątnym o częstotliwości 1 kHz, a następnie rozładowywaniem:

Proces, który tutaj prezentujemy, jest w pewnym sensie najnowszym stanem techniki w zakresie rewitalizacji akumulatorów. Polega na poddawaniu akumulatora regularnym, krótkim, ale bardzo silnym impulsom ładowania, przeplatanym okresami rozładowania. Według naszej wiedzy jest to najskuteczniejszy obecnie stosowany sposób przezwyciężenia niepożądanego zasiarczenia i przywrócenia elektrod do zadowalającego stanu.


Obraz

Ciąg dalszy w .pdf:
https://www.econologie.com/desulfater-re ... -4325.html
ou https://www.econologie.info/share/partag ... oWldfy.pdf


Znalezione na: https://www.econologie.com/forums/recyclage- ... t2062.html

Więcej informacji na temat konserwacji akumulatorów ołowiowych: https://www.econologie.com/forums/batterie-v ... 10418.html
http://fr.wikipedia.org/wiki/Batterie_au_plomb
Ostatnio edytowane przez Christophe 29 / 01 / 11, 15: 44, 2 edytowany raz.
0 x
Alain G
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 3044
Rejestracja: 03/10/08, 04:24
x 3




przez Alain G » 28/01/11, 14:14

Dobry!

Aby go odzyskać, trzeba go kilka razy ładować i rozładowywać, osobiście używam 40-amperowego zasilacza zmiennego 0-15,5 V, a do rozładowania go mój falownik, do którego podłączam grzałkę ceramiczną 1200/1500 W, która ma zabezpieczenie przed zbyt niskim napięciem, pozostawiając zasilanie jest włączone i tworzy oscylację ładowania/rozładowania, która jest wykonywana przez sam falownik.

Mam 2 rzadko używane akumulatory, które regeneruję w ten sposób i działają dobrze!
0 x
Krocząc za czasami może wzmocnić przyjaźń.
Krytyka jest dobra, jeśli dodawane do niektórych komplementy.
Alain
dedeleco
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 9211
Rejestracja: 16/01/10, 01:19
x 10




przez dedeleco » 28/01/11, 16:06

Kolejny prostszy inny artykuł? :
https://www.econologie.info/share/partag ... MPnf5g.pdf
http://www.minervaabl.be/pages/Mecaniqu ... tterie.htm

Upewnij się, że bateria jest zasiarczona!!

http://forums.futura-sciences.com/chimi ... plomb.html
i nauczyłem się kilku sztuczek, które "ożywiają baterię"
pierwszy, najważniejszy

- ponieważ siarczan ołowiu, który opadł na dno zbiornika, nie reaguje już z porowatymi płytkami akumulatora kwasowo-ołowiowego. musisz odnieść sukces w ponownym zetknięciu ich z tymi ścianami!! to wszystko po prostu przez odwrócenie baterii! błoto, które było na dnie zbiornika, wróci na ściany, aby móc ponownie się przekształcić. technika ta sprawdza się stosunkowo dobrze, gdy ściany są jeszcze porowate

- aby ściany były porowate, nigdy nie próbowałem, ale czytałem, że były papierowe „ekspandery”, które uwalniają makrocząsteczki organiczne atakujące ołów „ten atak ma tendencję do porowatości ołowiu: l pożądany efekt. ponieważ ekspandery nie są powszechne i są zrobione z papieru (cząsteczka drewna) Myślę, że możesz włożyć mały kawałek drewna (próba nic nie kosztuje, a więc drewno izoluje, więc nic nie ryzykuje) daj mi znać, czy test jest rozstrzygający!

- i kilka ostatnich sztuczek, aby zapobiec:

nigdy nie należy rozładowywać akumulatora zbyt głęboko (uszkadza to płytki)
Nigdy nie dodawaj kwasu siarkowego (aby woda odparowała)

Unikaj potrząsania akumulatorem (siarczan ołowiu łatwiej odpadnie z płytek!)

Nie doprowadzaj do zwarcia nawet na krótki czas

Wykonaj długie ładowanie zamiast kilku krótkich z intensywnością równą 10% maksymalnego naładowania (akumulator nigdy nie jest w pełni naładowany krzywa dąży do asymptoty) dzięki temu możesz ładować akumulator przez długi czas bez uszkodzeń ( pod warunkiem, że nie ma ogrzewania, więc nie ma parowania)
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79332
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11046




przez Christophe » 28/01/11, 16:41

Rzeczywiście wygląda na dość przestarzały, a biorąc pod uwagę daty (2000 i 2001), wersja FR musi być ulepszeniem wersji EN ...

Czytam po przekątnej .pdf i przywołuje on dobrze 2 do 6 MHz „rezonansu” baterii, ale sygnał jest w 1 kHz ... dlatego?
0 x
Avatar de l'utilisateur
I Citro
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 5129
Rejestracja: 08/03/06, 13:26
Lokalizacja: bordeaux
x 11




przez I Citro » 28/01/11, 17:02

- ponieważ siarczan ołowiu, który opadł na dno zbiornika, nie reaguje już z porowatymi płytkami akumulatora kwasowo-ołowiowego. musisz odnieść sukces w ponownym zetknięciu ich z tymi ścianami!! to wszystko po prostu przez odwrócenie baterii! błoto, które było na dnie zbiornika, wróci na ściany, aby móc ponownie się przekształcić. technika ta sprawdza się stosunkowo dobrze, gdy ściany są jeszcze porowate
Odwrócenie akumulatora jest dość delikatne, elektrolit może przepływać przez otwory odgazowujące, umożliwiając ucieczkę wodoru i tlenu wytwarzanych podczas ładowania (zjawisko elektrolizy).
W przeciwnym razie tak, mieszanie „szlamu” jest korzystne.
W naszych samochodach elektrycznych wyposażonych w akumulatory niklowo-kadmowe z płynnym elektrolitem tworzy się również osad.
Stwierdzono, że akumulatory najbardziej obciążone, w szczególności przy szybkim ładowaniu, wytrzymywały dłużej (ponad 230.000 XNUMX km przejechanych flotą elektrycznych Berlingo z pierwszym kompletem akumulatorów).
Niektórzy eksperci są zgodni co do tego, że szybkie, dość gwałtowne ładunki (60% prądu znamionowego, tj. 6 razy więcej niż ładunek 10% zalecany dla ołowiu) powodują wzburzenie elektrolitu poprzez efekt konwekcji termicznej.
- aby ściany były porowate, nigdy nie próbowałem, ale czytałem, że były papierowe „ekspandery”, które uwalniają organiczne makrocząsteczki atakujące ołów „ten atak ma tendencję do porowatości ołowiu: l pożądany efekt. ponieważ ekspandery nie są powszechne i są wykonane z papieru (cząsteczka drewna) Myślę, że można włożyć mały kawałek drewna (próba nic nie kosztuje, a zatem drewno izoluje, nie ma ryzyka) dajcie znać, czy test jest miarodajny! opadły na dno zbiornika nie reagują już z porowatymi płytami akumulatora kwasowo-ołowiowego.musisz odnieść sukces, aby ponownie zetknąć je z tymi ścianami!!to wszystko po prostu odwracając akumulator!błoto, które było na dno zbiornika cofnie się na ściany, aby móc ponownie się przekształcić. ta technika działa stosunkowo dobrze, gdy ściany są nadal porowate
Jestem bardzo sceptycznie nastawiony do tych stwierdzeń... mało naukowy...
W akumulatorach niklowo-kadmowych moich samochodów elektrycznych, "blotting" papierowe przekładki oddzielają płytki... Rozumiem, że ma to na celu zapobieganie migracji jonów metali, które ostatecznie powodują zwarcia w złych akumulatorach.
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79332
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11046




przez Christophe » 29/01/11, 15:25

Cóż, nie powinieneś czytać bzdur z futura science? : Mrgreen: : Mrgreen:

Citro, czy możesz nam tutaj powiedzieć, z jakiego modelu biznesowego korzystasz?

Jeśli nie, czy to zgromadzenie może zrobić to samo? PRZETWORNIK NAPIĘCIA BEZPOŚREDNIEGO NA IMPULS

http://www.velleman.eu/distributor/prod ... w/?id=9391

Obraz

częstotliwość: 100 Hz do 5 kHz
zasilanie: od 8 do 35Vdc
aktualny wyjście: 6.5A
napięcie wejściowe: od 2.5 do 35 V prądu stałego


Różnice polegają na tym, że nie mamy automatycznego szczytu 40/50 V ani regulacji napięcia końca ładowania, ale ponieważ napięcie jest regulowane, możemy od czasu do czasu symulować szczyt (35 V zamiast 50 V) przez kilka sekund czas i monitoruj napięcie akumulatora podczas ładowania.

2.pdf tutaj: http://www.velleman.eu/distributor/supp ... code=K8004
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79332
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11046




przez Christophe » 29/01/11, 19:26

Nie ma to nic wspólnego z techniką: dlaczego w DESULFATACJA jest tylko 1 S, skoro nie jest to wyraźna dezulfacja? : Chichot: :zaszokować: :?

Czy zapomniałem zasady pisowni, czy to wyjątek?
0 x
czepialski
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 2
Rejestracja: 20/08/08, 20:05
Lokalizacja: Południowa Francja




przez czepialski » 11/03/12, 22:13

Miałem problem z akumulatorem 30AH, który był w nowym stanie, ale brak konserwacji znacznie go zasiarczył.
Metoda impulsowa jest atrakcyjna, ale żeby była skuteczna, częstotliwość rezonansową trzeba wyznaczyć gripdipem (kilka mhz) bez tego strojenia rezonansowego, szczyty napięcia byłyby wygładzone ze względu na niską impedancję ogniw... a generator wbudowane impulsy zgodnie z tą częstotliwością charakterystyczną dla każdego akumulatora.

Z braku czasu zdecydowałem się na metodę chemiczną i cóż, odzyskałem co najmniej 80% początkowej pojemności.

Jestem bardzo zaskoczony wynikami, więc na wewnętrznych listwach łączących płytki tej samej celi (co widać przez otwory wlewowe) były one białe od siarczanu, po czyszczeniu chemicznym były czarne do lekko nakrapianych...

Oto wyjaśnienie krok po kroku .pdf.
https://www.econologie.info/share/partag ... Zry6ge.pdf

PA.
0 x
Jedyne przegrane bitwy to te, które nie zostały stoczone.
Avatar de l'utilisateur
chatelot16
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6960
Rejestracja: 11/11/07, 17:33
Lokalizacja: angouleme
x 264




przez chatelot16 » 12/03/12, 00:44

nie należy mieszać akumulatora kwasowo-ołowiowego i niklowo-kadnowego… zupełnie inaczej

historia drewna jest specyficzna dla ołowiu

stare akumulatory ołowiowe miały drewniane separatory, ponieważ plastik nie istniał

kiedy zastąpiliśmy drewno tworzywem sztucznym wierząc, że jest lepsze, żywotność baterii spadła... zdaliśmy sobie sprawę, że drewno odgrywa pozytywną rolę i zidentyfikowaliśmy lignosulfonian jako przydatny produkt dla baterii... a ponieważ postawiliśmy trochę w nowych płytkach akumulatorowych... nie widzę po co by było dokładać więcej... lub wkładać drewno w zużyte akumulatory

pomysł odwrócenia akumulatora w celu wylania błota z dna z powrotem na talerze wydaje się wątpliwy... ołów który spadł na dno jest do niczego... rozsypany po talerzach czy jeszcze się przyda? ponownie podłączyć do płytek?

produkcja ołowianych elektrod jest taka dziwna: wpychamy chemiczną mieszaninę ołowiu do formowanej ołowianej siatki i udaje się jej połączyć… dlaczego błoto nie miałoby się tam znaleźć?
0 x
Avatar de l'utilisateur
Macro
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6516
Rejestracja: 04/12/08, 14:34
x 1638




przez Macro » 12/03/12, 09:50

Musiałbym wypróbować metodę chemiczną na moich akumulatorach HGV, które nie mają już nic w kamizelce... Zrobiłbym z tego niezły ekokrok... Potrzebuję akumulator 95Ah do mojego ciągnika...
0 x
Jedyne bezpieczne w przyszłości sprawa. To, że może istnieć prawdopodobieństwo, że jest on zgodny z naszymi oczekiwaniami ...

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "awarii, usterek i napraw: naprawić samodzielnie? "

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 128