Zapchana maszyna Senseo? Niski przepływ, małe kawy, zapobieganie osadzaniu się kamienia... Łatwa metoda czyszczenia!

A jeśli oni naprawy, zamiast rzucać i zmienić? Odkryj na nowo przyjemność samemu napraw. Jak zdiagnozować problem lub znaleźć części zamienne? Naprawa jest sam sposób, aby zaoszczędzić na ogół pieniądze!
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79323
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11042

Zapchana maszyna Senseo? Niski przepływ, małe kawy, zapobieganie osadzaniu się kamienia... Łatwa metoda czyszczenia!




przez Christophe » 25/11/17, 10:28

Od 2015, około 2 lat, używam Senseo 2 lub 3 razy dziennie prawie codziennie. Kontrolka świeci od miesięcy, ale kilka dni temu widziałem prawdziwy spadek przepływu. A przepływ, który ją obniża, oznacza kawę krótszą, ponieważ ilość jest zarządzana przez czas, a nie przez wnękę przepływomierza. Więc miałem kawę, która zaczęła być rikiki! :?

Ta maszyna Senseo ma między cyklami 1500 i 2000. Jest to model Phillipsa, ale myślę, że metoda ta może być poprawna dla innych marek.

Senseo_machine.jpg
Senseo_machine.jpg (356.24 Kio) Oglądano 27408 razy


Wskaźnik „kamienia” działa już od 6 miesięcy (czyli około 18 miesięcy od zakupu), bez utraty płynności. W tamtym czasie nadal korzystałem z oficjalnego środka zapobiegającego osadzaniu się kamienia (2 dawki były dołączone do urządzenia), ale światło pozostało włączone. Oficjalnym środkiem zapobiegającym osadzaniu się kamienia wapiennego jest w rzeczywistości kwas cytrynowy ... z pewnością sprzedawany pod marką Senséo 10 razy drożej niż kosztuje inaczej ...

Potem dokonałem rezerwacji 2 lub 3 z czystym białym octem ... to samo światło też się świeci.
Jest 6 miesiąc, w którym porzuciłem skrzynkę, przepływ jest dobry.

Nadal można się zastanawiać, jakie fizyczne kryterium jest ten wapień wskaźnikowy ... W każdym razie nie jest to pomiar za pomocą sondy pH, który go gasi, ani czujnik ciśnienia ... Więc tak naprawdę nie wiem, ale można Załóżmy proste cykle liczenia ... Aby wystraszyć gospodynię domową ... Byłbym zainteresowany wiedzieć, jak się wyłączyć!

Ale przepływ zaczął poważnie spadać w ostatnich tygodniach ...

Spojrzałem więc na problem, a rozwiązanie jest w moim przypadku bardzo, bardzo proste! I przypuszczam, że tak jest w przypadku wielu Senseo, które ostatecznie zostają wyrzucone zamiast po prostu czyszczone ...

Rzeczywiście; to nie zapycha się maszyna w środku, ale kubek!

Oto różnica między zanieczyszczonym kubkiem a czystym kubkiem:

Senseo_coupelle_propre.jpg
Senseo_coupelle_propre.jpg (215.18 KIO) Dostęp do 27408 razy

Senseo_coupelle_sale.jpg
Senseo_coupelle_sale.jpg (398.2 Kio) Dostęp do 27408 razy


Oczywiste jest, że mały zbiornik w środku jest brudny.

Metoda polega zatem na lekkim pocieraniu tego leja i przepuszczaniu przez niego octu, jest skalibrowany zawór utrzymujący kapsułki pod ciśnieniem, przepływ „do atmosfery” będzie w najlepszym przypadku kroplami ( około 2 lub 3 krople na sekundę, gdy jest czysty)

Senseo_vinaigre.jpg
Senseo_vinaigre.jpg (195.38 KIO) Dostęp do 27408 razy


Zrobiłem 5 lub 6 cykli octu, a następnie 3 lub 4 filiżanki gorącej wody, aby wypłukać kubek octu ...

Ta metoda czyszczenia jest tym bardziej interesująca, że ​​w końcu to zanieczyszczenie sprawi, że praca pompy będzie silniejsza, co może znacznie ograniczyć jej żywotność ...

To mój Senseo znalazł nową młodość!
0 x
Avatar de l'utilisateur
Lolounette
Éconologue dobre!
Éconologue dobre!
Wiadomości: 257
Rejestracja: 29/06/17, 12:17
Lokalizacja: Puy-de-Dome, 350m z alt.
x 77

Re: Maszyna Senseo jest podłączona? Niski przepływ, małe kawy, przeciw wapnowaniu ... Łatwa metoda czyszczenia!




przez Lolounette » 25/11/17, 11:34

zawsze satysfakcjonujące jest przedłużenie życia tych przedmiotów codziennego użytku, które zostały zbyt szybko przestarzałe!
ale przy tego typu maszynach pozostaje mniej więcej uwięziony producent kapsułek, które są drogie i generują odpady ...

Dla tych, którzy piją głównie kawę i napoje kawowe oraz mleko, pozwalam sobie użyć twojego postu, aby skierować je do innego rozwiązania: profesjonalnego lub półprofesjonalnego ekspresu do kawy sprzymierzonego z dobrym młynem


Oscar Simonelli i Prof Express Bezzera to na przykład dobre, stosunkowo kompaktowe maszyny 2, które są często używane (patrz strona internetowa) w rozsądnych cenach i nie wymagają połączenia z siecią. zaopatrzenie w wodę i ewakuacja ...

a dla tych, którzy mają miejsce, są rzeczywiście używane maszyny barowe, które zwykle muszą być podłączone do sieci wodociągowej i mieć ewakuację. Ale mogą też pracować na zbiorniku, to właśnie robię. Zapłaciłem moje 350 €, kładę 100 € materiału (złącza, nowe drzwi i inne szanse i zakończenia) i sprawia, że ​​lata 8 obracają się jak zegar : Wink: dodaj 100 € do 150 € mini dla młyna i chmielu ...

5B1AD0A1-75EE-495D-A4A0-76AF10BE4403.jpeg


Wady: zajmuje miejsce, a młynek do kawy wysokiej jakości jest obowiązkowy (nie mały młyn ostrzy naszych babć). Czas nagrzewania 30min dlatego najlepiej pozostawić maszynę alumée przez cały czas użytkowania, ponieważ utrzymanie temperatury jest znacznie mniej energetyczne niż wzrost temperatury. Mój jest podłączony do gniazda, które daje mi conso, jest to bardzo rozsądne: 20 kWh na miesiąc, więc mniej więcej 3 €. Musisz zmielić kawę filiżanką i zrobić samą kawę (podoba mi się, ale dobrze!) I to na początku wymaga niewielkiej pomocy (choć nic skomplikowanego, moja córka się tam dostała!)

EFA845F7-8586-400A-938A-90E3BB0143F3.jpeg
EFA845F7-8586-400A-938A-90E3BB0143F3.jpeg (45.8 Kio) Consulté 27382 fois


Zalety: Niemal nieśmiertelne maszyny i w pełni nadające się do naprawy, nie są jednorazowe. Brak produkcji odpadów oprócz wytłoków, które trafiają do ogrodu. Cena filiżanki, zrób matematykę: 500g Indie Ziarna kawy Malabar kosztują od 10 do 15 € i pozwalają zrobić o filiżankach 70. Jesteśmy w cenie 0,22 € za filiżankę z ceną prażenia kawy premium i zapewniam, że wynik w filiżance nie jest porównywalny z kapsułką z kawą. Jeśli wybierzesz dobrą kawę tańszą niż ta filiżanka, osiągniesz mniej niż 0,10 €, a my pozostaniemy bardzo dobrzy w filiżance. Te same napoje mleczne nie mają nic wspólnego, istnieje kilka wycięć powyżej poziomu smaku. I wiemy, co wkładamy do kubka ...

przepraszam za mały temat, ale musiałem o tym porozmawiać : Wink:
Ostatnio edytowane przez Lolounette 25 / 11 / 17, 11: 49, 1 edytowany raz.
1 x
Ahmed
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 12307
Rejestracja: 25/02/08, 18:54
Lokalizacja: Burgundia
x 2968

Re: Maszyna Senseo jest podłączona? Niski przepływ, małe kawy, przeciw wapnowaniu ... Łatwa metoda czyszczenia!




przez Ahmed » 25/11/17, 11:41

Wydaje się, że to dobry plan dla uzależnionych od kawy… Profesjonalny sprzęt nie ma nic wspólnego z dobrze „zaprojektowanym” rupieciem przeznaczonym dla prywatnych konsumentów.
0 x
- Przede wszystkim nie wierz w to, co ci mówię.
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79323
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11042

Re: Maszyna Senseo jest podłączona? Niski przepływ, małe kawy, przeciw wapnowaniu ... Łatwa metoda czyszczenia!




przez Christophe » 25/11/17, 12:05

Lolounette napisał:ale przy tego typu maszynach pozostaje mniej więcej uwięziony producent kapsułek, które są drogie i generują odpady ...


Senseo, z papierowymi kapsułkami, jest wciąż najgorszym z urządzeń do kapsułek ... i zdecydowanie zdecydowanie w porównaniu do Nespresseo (aluminium lub plastik) lub Dolce Gusto (plastik). Filtr papierowy rozkłada się dobrze podczas kompostowania.

Pod względem ceny możemy znaleźć kapsułki Senseo tańsze niż kawa w proszku ... to mniej niż 5 € kg ... ale to nie jest marka kapsułek Senseo (i dla informacji jest o wiele więcej wybór alternatywnych marek w Senseo niż w Nespresso ... nawet Lidl ...).

Właśnie dlatego postanowiłem wyposażyć się w maszynę 2015 ... ponieważ wpływ wydaje się dość ograniczony ...
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79323
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11042

Re: Maszyna Senseo jest podłączona? Niski przepływ, małe kawy, przeciw wapnowaniu ... Łatwa metoda czyszczenia!




przez Christophe » 25/11/17, 12:07

Ahmed napisał:Wydaje się, że to dobry plan dla uzależnionych od kawy… Profesjonalny sprzęt nie ma nic wspólnego z dobrze „zaprojektowanym” rupieciem przeznaczonym dla prywatnych konsumentów.


Tak, ale ich cena (co najmniej dziewięć) jest odstraszająca: ekspres do kawy bistro może przekroczyć 1000 € ...
0 x
Avatar de l'utilisateur
Lolounette
Éconologue dobre!
Éconologue dobre!
Wiadomości: 257
Rejestracja: 29/06/17, 12:17
Lokalizacja: Puy-de-Dome, 350m z alt.
x 77

Re: Maszyna Senseo jest podłączona? Niski przepływ, małe kawy, przeciw wapnowaniu ... Łatwa metoda czyszczenia!




przez Lolounette » 25/11/17, 12:18

Oczywiście nie jest to kwestia kupowania nowego, gdy nie jesteś właścicielem baru : Mrgreen:
ale dobra moneta ma wiele bardzo rozsądnych ofert (np tutaj)
czasami jest znacznie tańszy niż automaty do pracy z ziarnem (Jura i konsorcja), które są również maszynami jednorazowymi, pomimo ich wygórowanej ceny ...

Dla tych, którzy są drobną złotą rączką, jest nawet coś do zrobienia: upadłem na pchli targ na Prof Express 100 €, pompa się obraca, elektronika wydaje się w porządku, wystarczyłabym trochę spojrzeć, ale trzeba ją zrestartować nie martw się. Jestem po prostu leniwa, ona siedzi w moich budynkach gospodarczych, czekając, aż się pochylę.


93FC42A2-8649-4B68-9257-F399F077A566.jpeg



co do papierowych strąków (a przynajmniej kawy, która wychodzi) ... przepraszam, nie mogę tego przełknąć : Oops:
Ani kawy Nespresso, ani większości kawiarni barowych.
Dolce Gusto Byłem zaskoczony, że pewnego dnia podano mi ten, który można pić!
tak, prawdopodobnie powinienem dodać, że wadą jest to, że możemy pić więcej kawy poza domem : Lol: : Lol:
0 x
izentrop
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 13698
Rejestracja: 17/03/14, 23:42
Lokalizacja: Picardie
x 1516
Kontakt :

Re: Maszyna Senseo jest podłączona? Niski przepływ, małe kawy, przeciw wapnowaniu ... Łatwa metoda czyszczenia!




przez izentrop » 25/11/17, 15:27

Witam,
Christophe napisał:możemy założyć proste cykle liczenia ... Aby wystraszyć gospodynię domową ... Byłbym zainteresowany wiedzieć, jak się wyłączyć!
Tak, prosta liczba filiżanek 400, aby sprzedawać produkt do usuwania kamienia, który idzie dobrze : Mrgreen:

Wykonaj tę procedurę https://www.philips.fr/c-f/XC000001231

W przeciwnym razie istnieje bardziej radykalna metoda, nie jestem pewien co do kluczy (SGDG):
Odłącz przewód zasilający.
Naciśnij przyciski M / A i 2T
Nie tracąc przycisków, ponownie podłącz wtyczkę.

Twarda szczoteczka do zębów dobrze czyści uchwyt na kapsułkę i przed użyciem zawsze należy spojrzeć na źródło światła przez środkowy otwór, aby upewnić się, że nie jest zatkany przez fasolę.
Widziałem już Senséos pod presją, którego nie można otworzyć przez kilka dni z powodu wypchanego pojemnika na kapsułki.
1 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79323
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11042

Re: Maszyna Senseo jest podłączona? Niski przepływ, małe kawy, przeciw wapnowaniu ... Łatwa metoda czyszczenia!




przez Christophe » 25/11/17, 16:06

izentrop napisał:Tak, prosta liczba filiżanek 400, aby sprzedawać produkt do usuwania kamienia, który idzie dobrze : Mrgreen:

Wykonaj tę procedurę https://www.philips.fr/c-f/XC000001231


Ah bin Mea Culpa, nie zrobiłem tego, kiedy kilka miesięcy temu przeprowadziłem odkamienianie:

Rozpocznij pierwszy cykl usuwania kamienia
przez krótkie naciśnięcie przycisków
dla kubków 1 i 2 jednocześnie.
Woda co pewien czas wypływa z urządzenia
zatrzymuje 3 razy.


Nic nie zauważono na saszetkach z kwasem philips ... więc po prostu wydałem 2 lub 3 razy rezerwę z dawką kwasu cytrynowego ... 2 razy z rzędu (strąki 2) .. w końcu Myślę, że wynik chemiczny jest tam ... szczególnie, jeśli jest to liczba filiżanek, która nie jest warta tyle, co wskazówka ...

izentrop napisał:W przeciwnym razie istnieje bardziej radykalna metoda, nie jestem pewien co do kluczy (SGDG):

Odłącz przewód zasilający.
Naciśnij przyciski M / A i 2T
Nie tracąc przycisków, ponownie podłącz wtyczkę.


Hej, to działa świetnie, dzięki :) zabawne ten reset nie jest wskazany w .pdf :zaszokować: Zastanawiam się dlaczego : Chichot:


izentrop napisał:Widziałem już Senséos pod presją, którego nie można otworzyć przez kilka dni z powodu wypchanego pojemnika na kapsułki.


To właśnie mały wyciek, który wsadził mnie do ucha na temat zamknięcia uchwytu kapsułki! Jestem przekonany, że 90% użytkowników nie myśli o czyszczeniu strąków, stąd ten temat!

ps: Jestem prawie pewien, że zrobiłem więcej niż kubki 400 (2 3 dziennie przez półtora roku 1), myślę raczej o 1200, ale hej, jak ważne ... to szczegół, który ... ,
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79323
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11042

Re: Maszyna Senseo jest podłączona? Niski przepływ, małe kawy, przeciw wapnowaniu ... Łatwa metoda czyszczenia!




przez Christophe » 25/11/17, 16:14

Lolounette napisał:Oczywiście nie jest to kwestia kupowania nowego, gdy nie jesteś właścicielem baru : Mrgreen:
ale dobry foirmille z bardzo rozsądnymi ofertami


Nie lubię wystarczającej ilości kawy (lub nie jestem wystarczająco bogaty), aby umieścić 350 € w używanym ekspresie do kawy ... nawet jeśli jest to dobra okazja ...

Są strąki, które nie są drogie, co sprawia, że ​​kawa jest całkiem dobra jak na mój gust ... po gustach i kolorach ... ale tak jest, nie mamy poziomu espresso bistro ...
0 x
izentrop
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 13698
Rejestracja: 17/03/14, 23:42
Lokalizacja: Picardie
x 1516
Kontakt :

Re: Maszyna Senseo jest podłączona? Niski przepływ, małe kawy, przeciw wapnowaniu ... Łatwa metoda czyszczenia!




przez izentrop » 25/11/17, 16:27

W przypadku kubków 400 zależy to od modelu, patrz tabliczka znamionowa.

Czy zgasiłeś tego przeklętego widzącego?
ponieważ reset może być: dotknij filiżanki + podłącz wtyczkę.
Wreszcie nie ma ryzyka testowania innych kombinacji.
0 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "awarii, usterek i napraw: naprawić samodzielnie? "

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 95