Kocioł na pelety PONSAST KP12, ustawienia

A jeśli oni naprawy, zamiast rzucać i zmienić? Odkryj na nowo przyjemność samemu napraw. Jak zdiagnozować problem lub znaleźć części zamienne? Naprawa jest sam sposób, aby zaoszczędzić na ogół pieniądze!
jonckheeralain
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 1
Rejestracja: 13/03/16, 17:26

Kocioł na pelety PONSAST KP12, ustawienia




przez jonckheeralain » 13/03/16, 18:40

witam posiadam kocioł marki PONAST KP 12 gdy jestem w trybie ekwitermicznym z silosu wydobywa się dym. Gdy wracam do trybu AUTO wszystko jest w normie. tryb EQUITHERME jest zwykle przeznaczony do oszczędzania.Czy jest ktoś, kto może mi powiedzieć, dlaczego?
Czy istnieje zła reprezentacja parametrów?

dzięki za odpowiedzi
0 x
OlivierD
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 59
Rejestracja: 11/04/06, 14:52
Lokalizacja: 78 Północna
x 11

Re: Kocioł na pellet PONSAST KP12, ustawienia




przez OlivierD » 22/10/16, 00:33

dobry wieczór
jeśli masz go zainstalowanego, skontaktuj się z instalatorem, jeśli sam go zainstalowałeś i wiesz wystarczająco dużo o działaniu i niezbędnych ustawieniach, musisz być w stanie dostosować, w przeciwnym razie przyprowadź profesjonalistę, który będzie wiedział.

nie zapominaj, że regulacja urządzenia, którego nie znasz, zwłaszcza urządzenia grzewczego, które zużywa, jest misją niemożliwą, jeśli nie jesteś w grze (trening, doświadczenie).
oliwkowy
0 x
700W PV w autoconso z routerem tignous ...
Permakultury nie da się improwizować w 15 dni, posłuchajmy Arthura Kellera i nie zapomnij zagłosować na program, który najlepiej broni naszych interesów!
Avatar de l'utilisateur
Did67
moderator
moderator
Wiadomości: 20362
Rejestracja: 20/01/08, 16:34
Lokalizacja: Alzacja
x 8685

Re: Kocioł na pellet PONSAST KP12, ustawienia




przez Did67 » 23/10/16, 10:22

Myślę, że trzeba być bardzo ostrożnym: jeśli z silosu wydobywają się opary, to dlatego, że ciąg nie jest dobry, prawdopodobnie wentylacja jest niewystarczająca...

Wśród „oparów” jest bardzo szkodliwy gaz: tlenek węgla. Bezbarwny, bezwonny, co roku zabija we Francji, w wyniku źle wyregulowanych urządzeń grzewczych, o niewystarczającym ciągu (zwłaszcza kotłów gazowych zainstalowanych w mieszkaniach). Poszukaj w internecie, a będziesz zbudowana.

Trudno powiedzieć, co jest przyczyną, na tych dość rustykalnych „tanich” kotłach (ale nie drogich, w porównaniu do wysokiej klasy kotłów z zabezpieczeniami, ale dwa razy droższych!)
0 x
elcbzh
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 10
Rejestracja: 25/11/20, 22:29
x 2

Re: Kocioł na pellet PONSAST KP12, ustawienia




przez elcbzh » 25/11/20, 23:18

jonckheeralain napisał:witam posiadam kocioł marki PONAST KP 12 gdy jestem w trybie ekwitermicznym z silosu wydobywa się dym. Gdy wracam do trybu AUTO wszystko jest w normie. tryb EQUITHERME jest zwykle przeznaczony do oszczędzania.Czy jest ktoś, kto może mi powiedzieć, dlaczego?
Czy istnieje zła reprezentacja parametrów?

dzięki za odpowiedzi


Cześć Jonckheeralain,

Wybacz mi koniec starego tematu.
Mam problem bardzo podobny do twojego, ale na KP11.

Wielu inżynierów ciepłownictwa przeszło obok i podjęło różne próby napraw, części zostały wymienione (rezystory, karta elektroniczna, elastyczne ...), konserwacja dobrze wykonana. Ale nic nie pomaga. To kłopot, rozpaczamy. Jest to bardzo dobry kocioł i jest w bardzo dobrym stanie, ale umyka nam drobny szczegół i to nie jest nasza praca. Na pewno jest to przedstawione w małym szczególe.

Niedawno pokazał, że śruba 1 jest zablokowana (którą kilkakrotnie odblokowywaliśmy i ponownie czyszcziliśmy). Wtedy zaczęłaby palić jak ty i przestała się przegrzewać> 95 ° (zaskakujące, ponieważ temperatura wody była dobrze ustawiona na 60 °, co jest powszechne), po czyszczeniu nie wyświetlała tego komunikatu od tego czasu. Dziś uruchamia się i działa przez dwie lub trzy godziny (czego nie robił przez długi czas), ale po około 3 godzinach zaczyna wszędzie palić.

Oczywiście dym idzie w odwrotną stronę, wydobywa się z leja i węża między śrubami, jakby dym nie mógł płynąć we właściwym kierunku ani do ewakuacji (za kilka godzin tak! A wcześniej przez kilka lat , Jeśli !). Więc zadymiony pokój i wyłączyliśmy kocioł, zanim stanie się niebezpieczny. Drugi podobny test, ale nie mamy odwagi już go dotykać. Dwóch ostatnich techników ciepłownictwa mówi o niewystarczającym ciągu, ale działa on od kilku lat bez żadnych problemów z przeciągiem. Nasz komin nie jest zbyt wysoki (co prawda nie nad partią), ale wcześniej działał świetnie i nawet dodaliśmy na końcu wyciąg / odkurzacz.

Zastanawiamy się nad możliwą złą parametryzacją elektroniki.
Przeglądając internet mogłem zobaczyć dyskusje na temat różnych i różnorodnych ustawień: krzywe grzania/mocy? Temperatury? Prędkość śrub względem siebie? Wentylator ? (Nasz jest w dobrym stanie i działa, ale czy działa prawidłowo?) Serwisanci, którzy przybyli do pracy przy naszym kotle, nie zajęli się tymi problemami i nie wydają się chcieć ich rozwiązać.

Więc jeśli miałeś jakieś odpowiedzi od 2016 roku, jestem chętny ... :(

Inżynier ogrzewania, który ostatnio przychodzi do mojego domu, wzbudza we mnie zaufanie, uważam go za kompetentnego, profesjonalnego i oddanego, szczególnie jeśli chodzi o kotły na pelety/pelety. Niemniej jednak jestem przekonany, że jest to o włos i że do rozwiązania naszego problemu potrzebny jest znawca ponastów, a nawet modeli KP, znawca ustawień i regulacji elektronicznych.

Bardzo dziękuję za pomoc, którą możesz mi udzielić.

(Pozwalam sobie na to małe wołanie o pomoc w innym temacie, który jest podobny do tego z innymi autorami, jeśli pozwolą mi moderatorzy)

Kenavo
1 x
Doudou22
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 79
Rejestracja: 02/08/21, 15:20
x 2

Re: Kocioł na pellet PONSAST KP12, ustawienia




przez Doudou22 » 12/09/21, 12:01

elcbzh napisał:
jonckheeralain napisał:witam posiadam kocioł marki PONAST KP 12 gdy jestem w trybie ekwitermicznym z silosu wydobywa się dym. Gdy wracam do trybu AUTO wszystko jest w normie. tryb EQUITHERME jest zwykle przeznaczony do oszczędzania.Czy jest ktoś, kto może mi powiedzieć, dlaczego?
Czy istnieje zła reprezentacja parametrów?

dzięki za odpowiedzi


Cześć Jonckheeralain,

Wybacz mi koniec starego tematu.
Mam problem bardzo podobny do twojego, ale na KP11.

Wielu inżynierów ciepłownictwa przeszło obok i podjęło różne próby napraw, części zostały wymienione (rezystory, karta elektroniczna, elastyczne ...), konserwacja dobrze wykonana. Ale nic nie pomaga. To kłopot, rozpaczamy. Jest to bardzo dobry kocioł i jest w bardzo dobrym stanie, ale umyka nam drobny szczegół i to nie jest nasza praca. Na pewno jest to przedstawione w małym szczególe.

Niedawno pokazał, że śruba 1 jest zablokowana (którą kilkakrotnie odblokowywaliśmy i ponownie czyszcziliśmy). Wtedy zaczęłaby palić jak ty i przestała się przegrzewać> 95 ° (zaskakujące, ponieważ temperatura wody była dobrze ustawiona na 60 °, co jest powszechne), po czyszczeniu nie wyświetlała tego komunikatu od tego czasu. Dziś uruchamia się i działa przez dwie lub trzy godziny (czego nie robił przez długi czas), ale po około 3 godzinach zaczyna wszędzie palić.

Oczywiście dym idzie w odwrotną stronę, wydobywa się z leja i węża między śrubami, jakby dym nie mógł płynąć we właściwym kierunku ani do ewakuacji (za kilka godzin tak! A wcześniej przez kilka lat , Jeśli !). Więc zadymiony pokój i wyłączyliśmy kocioł, zanim stanie się niebezpieczny. Drugi podobny test, ale nie mamy odwagi już go dotykać. Dwóch ostatnich techników ciepłownictwa mówi o niewystarczającym ciągu, ale działa on od kilku lat bez żadnych problemów z przeciągiem. Nasz komin nie jest zbyt wysoki (co prawda nie nad partią), ale wcześniej działał świetnie i nawet dodaliśmy na końcu wyciąg / odkurzacz.

Zastanawiamy się nad możliwą złą parametryzacją elektroniki.
Przeglądając internet mogłem zobaczyć dyskusje na temat różnych i różnorodnych ustawień: krzywe grzania/mocy? Temperatury? Prędkość śrub względem siebie? Wentylator ? (Nasz jest w dobrym stanie i działa, ale czy działa prawidłowo?) Serwisanci, którzy przybyli do pracy przy naszym kotle, nie zajęli się tymi problemami i nie wydają się chcieć ich rozwiązać.

Więc jeśli miałeś jakieś odpowiedzi od 2016 roku, jestem chętny ... :(

Inżynier ogrzewania, który ostatnio przychodzi do mojego domu, wzbudza we mnie zaufanie, uważam go za kompetentnego, profesjonalnego i oddanego, szczególnie jeśli chodzi o kotły na pelety/pelety. Niemniej jednak jestem przekonany, że jest to o włos i że do rozwiązania naszego problemu potrzebny jest znawca ponastów, a nawet modeli KP, znawca ustawień i regulacji elektronicznych.

Bardzo dziękuję za pomoc, którą możesz mi udzielić.

(Pozwalam sobie na to małe wołanie o pomoc w innym temacie, który jest podobny do tego z innymi autorami, jeśli pozwolą mi moderatorzy)

Kenavo

Odkręć śrubę na kotle i dobrze się przyjrzyj czy twoje palenisko się nie spieszy!lub w opadaniu peletów znajdziesz mały otwór, który łączy się z wentylatorem, sprawdź, czy nie jest zablokowany.
1 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "awarii, usterek i napraw: naprawić samodzielnie? "

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 145